PŘEDSTAVUJEME: BarBox – Vyberte si hudbu ve společnosti podle své chuti

Když jste doma, můžete si v klidu pouštět hudbu podle svého vkusu. Jenže co když jdete někam do společnosti? Při mnoha příležitostech si hudbu prostě vybrat nemůžete. Ať už jde o večer v klubu, nebo třeba svatbu vašeho známého. Nebo můžete?

Je to asi měsíc, co byla uvedena služba BarBox, za kterou stojí Yan Renelt a David Kratochvíl. Kluci jsou perfektním důkazem toho, že k úspěchu není potřeba velký tým. Stačí mít dobrý nápad a kvalitně ho zpracovat.

O co jde?

BarBox je o hudbě. Podnik se zaregistruje a jeho návštěvníci si pak stáhnou BarBox aplikaci pro iOS nebo Android. No a s pomocí této aplikace si pak hezky jednoduše nadiktují, co by si přáli poslouchat.

Samozřejmě je tu možnost určité kontroly ze strany podniku, aby se hudební výběr nedostal do špatných mezí. Provozovatelé podniku mohou klidně omezit určité žánry nebo zakázat určité autory.

Vlastně víte co? Pamatujete si ještě na staré jukeboxy? Tak BarBox je takový jukebox nové generace.

BarBox

BarBox ve svých provedeních

Krásně jsme si o něm popovídali s Yanem:

Jste v týmu dva, jestli se nepletu. Jak jste se vůbec poznali a shodli se na tom, že spolu něco vytvoříte?

Poznali jsme se na kole. Potom jsme šli na pivo a dlouho si povídali o nových technologiích a jejich možnostech. Na závěr jsme se shodli, že lepší je věci dělat, než o nich jen tlachat, a tak jsme se pustili do práce. 🙂

Jak jste měli rozdělenou práci? Obstarával někdo čistě programování, někdo grafiku, nebo oba to, co bylo zrovna potřeba?

Práci jsme měli a stále máme rozdělenou tak, že David Kratochvíl se stará o programování a já o grafiku a komunikaci.

Jak jste přišli konkrétně na BarBox? Bylo to třeba tak, že se vám nelíbila hudba, kterou hrají různé podniky?

Dostali jsme podněty od majitelů barů. Často se potýkali s problémy, že návštěvníci například chtěli zahrát skladbu, která zrovna nebyla k dispozici, nebo přemlouvali personál, aby jim zahrál skladby z flashky nebo z YouTube.

Proč vaše aplikace spolupracuje zrovna s Deezerem? Zvažovali jste třeba i jiné možnosti?

Když jsme začali vytvářet BarBox, tak v Čechách ještě nebylo Spotify. Měli jsme v podstatě na výběr mezi Rdiem a Deezerem. Obě služby měly v podmínkách užití jejich API výslovný zákaz ke komerčnímu užití, takže bylo potřeba vyjednat podmínky. Nejprve jsem se snažil vykomunikovat spolupráci s Rdiem, ale neúspěšně. Deezer nám naštěstí vyšel vstříc, i když také to nebylo úplně jednoduché. S odstupem času jsem rád, že je to právě Deezer, s kým spolupracujeme, protože jejich hudební databáze je obrovská a neustále aktualizovaná. Do budoucna přemýšlíme nad variantou, že podniky by si mohly vybírat mezi tím, jestli budou používat Deezer nebo Spotify.

Tablet2

Deezer nabízí obrovské množství skladeb

Jak pohlížíte na cenu vaší služby? Na co vlastně padnou ty peníze, které musí podnik zaplatit?

Využití hudební databáze Deezer Premium+ stojí 5.99EUR měsíčně a služba BarBox stojí 9.99EUR měsíčně. Takže za necelých 16 EUR měsíčně si majitel podniku vyřeší starosti s hudební produkcí. Má k dispozici více než 30 miliónů skladeb, vč. nejaktuálnějších hitů, může si volit žánry, interprety, sestavovat vlastní playlisty a také zapojit své hosty do výběru skladeb, takže jim i navíc nabídne novou zábavu. Jako doplňkovou službu k BarBoxu  nabízíme navíc i výhodnější sazby poplatků OSA a INTERGRAM.

Veškeré peníze, které k nám putují, pokrývají zatím náklady na další vývoj, pronájem serverů a propagaci BarBoxu.

Co marketing? Dělali jste něco speciálně pro to, aby byla vaše aplikace mezi lidmi známější?

Jsme teď na úplném začátku. Natočili jsme klip, který ukazuje funkce BarBox.  Hrají v něm Jordan Haj a Eva Josefíková, kterým tímto moc děkujeme. Podnikům, které už BarBox využívají, dáváme letáky s popisem, jak služba funguje, aby nemusela každého návštěvníka informovat obsluha. Další propagaci plánujeme hlavně přes uživatele; rádi bychom, aby BarBox doporučovali podnikům při oslavě svých narozenin apod. Také nás již například kontaktoval uživatel, že by chtěl BarBox pro svojí svatební party, takže příležitostí i míst pro využití je mnoho…

Aplikace je venku docela krátkou dobu. Jak byste ale zhodnotil její úspěch?

Ostrý provoz je zhruba měsíc a aplikaci má staženo okolo 2000 iOS a Android uživatelů v Čechách. Celkově máme pozitivní ohlasy. Zkuste večer zajít do některého z podniků se službou BarBox a sami uvidíte, jak se lidi baví. Seznam podniků najdete v aplikaci.

foto_store2

Najdete podnik, který BarBox používá, připojíte se na jeho wifi a můžete začít vybírat.

Kolik podniků ji používá a jak na ni reagují? Plánujete na základě zpětné vazby nějaká vylepšení?

Máme zatím zaregistrováno 15 podniků, z toho 13 pražských. Všechny jsem navštívil, abych zjistil reakce majitelů. Jsou spokojení, protože mají vyřešenou hudbu v podniku a zároveň vidí, že BarBox návštěvníky baví a udrží je déle v podniku. Na základě zpětné vazby už proběhlo mnoho vylepšení, např. možnost zakázat vkládání hudebních autorů z konkrétních zemí nebo možnost přepnout BarBox do DJ módu, kdy uživatelé posílají DJovi požadavky na zahrání skladby. Našim aktuálním cílem je také upravit ještě design BarBox administrátorského rozhraní na webu.

Tablet4

BarBox v DJ módu

Co teď vlastně děláte? Vypuštěním aplikace pro vás starosti určitě neskončily, že?

V současné době se chystáme na co největší propagaci BarBoxu po Čechách a následně po celém světě. Plánujeme také výpravu do Paříže, kde sídlí Deezer. Chtěli bychom se s nimi domluvit na zavedení určitých funkcí do jejich API, protože to nám umožní uskutečnit naše další nápady v BarBoxu.

Yane, děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů do budoucna. Máte toho ještě hodně před sebou.

Yan nám moc hezky přiblížil koncept celé služby, takže co myslíte? Nehodil by se BarBox i do vašeho oblíbeného podniku?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru