PŘEDSTAVUJEME: GoTenna, nahradí mobilní siginál v dosahu 80 km

PŘEDSTAVUJEME: GoTenna, nahradí mobilní siginál v dosahu 80 km

Stalo se vám, že jste byli uprostřed neznáma a nemohli jste se nikam dovolat? Zřejmě za to mohl nedostatek signálu. Avšak jedno řešení je – GoTenna. Chytré zařízení, které dokáže spojit telefony v okruhu 80 km. 

V roce 2012 postih východ USA celkem ničivý hurikán Sandy. Za následek to mělo to, že takřka čtvrtina vysílačů mobilního siginálu byla mimo provoz. Dá se říci, že to zkomplikovalo takřka všechno. Komunikaci i záchranářské práce – jenom kvůli tomu, že telefony byly „off-line“. Avšak skupina mladých techniků a vývojářů z New Yorku přišli na geniální startupový nápad. Vytvořit věc, díky které se bude moci telefonovat i bez mobilního siginálu. „Ta věc“ se navíc stala populární a oblíbenou. Jmenuje se GoTenna!

Dosah až 80 km

GoTenna má ve světě celkem potenciál, proto také tvůrci chtějí tento podzim startovat prodej několika antén, které se s telefonome spojí prostřednictvím Bluetooth. Dále se samy dorozumívají prostřednictvím krátkých vln v pásmu 151-54 MHz. V ideálních podmínkách GoTenna dokáže spojit telefony v okruhu 50 mil. Chcete-li v okruhu 80 km.

gotenna_01

Malý pomocník do batohu

Určitě by bylo vhodné zmínit, že toto zařízení je odolné proti různým vlivům písku či vody. Pásek buďto můžete nosit na těle nebo jej připnout na batoh. Ale nebojte se, nejedná se o žádnou půltunovou bednu. GoTenna váží cca 57 gramů, takže se jedná o celkem lehoučké zařízení. Nyní trošku k anténě – ta je teleskopická a po vysunutí ji můžete ještě prodloužit o cca 5.6 cm. Nabíjení celého zařízení se provádí prostřednictvím microUSB, jinak v provozu GoTenna vydrží zhruba 30 hodin.

goTenna-820x420

A kolik to stojí?

V předprodeji tato chytrá věcička stojí 150 dolarů. Až bude GoTenna v bězném prodeji, bude stát dvojnásob. Avšak tvůrci zatím čekají na udělení patentu a povolení od amerického FCC úřadu.

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru