PŘEDSTAVUJEME: Roomer – Řeší, co se zrušenými rezervacemi hotelových pokojů

Jen ve Spojených státech je každý rok zrušeno 81 milionů rezervací hotelových pokojů. Roomer se snaží tenhle problém vyřešit tak, že umožní uživatelům prodat rezervaci pokoje, který již nepotřebují, za zvýhodněnou cenu. Protože když rezervaci prodají někomu jinému, nemusí utrácet za storno poplatek.

Startup Roomer byl založen v roce 2011. Jeho spoluzakladatel a nynější CEO Gon Ben-David říká, že se při vývoji zaměřili i na studování společností, jako je Airbnb a eBay. Inspirovali se od nich především v otázce důvěry uživatelů, v zavedení call centra, které je v provozu nonstop, a v záruce, že pokud rezervace nevyjde, poskytne vám Roomer nový pokoj ve stejném nebo podobném hotelu s podobnou cenou, umístěním a hodnocením.

Co Roomer převzal z Airbnb

O Airbnb jste zřejmě již slyšeli. Jedná se o unikátní projekt, který si získal mnoho uživatelů, protože se zaměřuje na něco, co se opravdu vyplatí. Na Airbnb nabízí lidé z celého světa volné pokoje, které mají k dispozici. Vy si pak vyberete, kam chcete jet, a přes Airbnb si tam zařídíte bydlení. Budete to mít daleko levnější než v hotelu (v některých destinacích až 3x) a navíc se třeba i skamarádíte s člověkem, který vám pokoj poskytne, a budete mít dobrého průvodce.

Přes Roomer můžete taktéž nabízet volné pokoje. Jenže ne svoje. Nabízíte hotelové pokoje, které jste si zarezervovali, ale už se vám nehodí a vy víte, že rezervaci nevyužijete.

Jak to funguje

Uživatelský princip je naprosto jednoduchý. V případě, že máte rezervovaný hotelový pokoj, kterého se potřebujete zbavit, jednoduše jej zadáte na web Roomeru. Tam jej publikují a dají vám vědět, když o rezervaci někdo projeví zájem. Jestliže si chcete pokoj koupit, jednoduše si vyberete z nabídky, Roomer vám potvrdí rezervaci a je hotovo.

Roomer se spojuje přímo s hotely, takže pokaždé, když chce někdo zrušit svou rezervaci, je informován a nabídne mu prodat ji u nich. Pro uživatele je všechno zdarma, 15 % z prodeje pak ale odevzdají Roomeru. Hotel prý za každý zrušený pokoj ušetří průměrně 10,49 dolarů.

roomer

A co kdyby na tom chtěl někdo vydělávat?

Co kdyby si někdo rezervoval 15 pokojů a pak jejich rezervaci záměrně zrušil? Prý by to nefungovalo. Průměrná sleva na pokoj je 37 %, takže většina lidí jen získá zpátky peníze, které dají za zrušení. Jinými slovy pro zisk se Roomer použít nedá. Na rozdíl od Airbnb, kde to jde.

Roomer tvoří tým 20 zaměstnanců. Sídlo mají v Tel Avivu, call centrum v Manile a obchodní kancelář dokonce i v New Yorku. Aktuálně si kladou za nejdůležitější cíl zvýšit povědomí o svém projektu.

Zdroje: TechCrunch, Skift

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru