PŘEDSTAVUJEME: Tomikup.cz – aplikace na přání

PŘEDSTAVUJEME: Tomikup.cz – aplikace na přání

Úkol zněl jasně. Zamezit situacím, kdy vám ostatní kupují zbytečnosti a nebo dárky, o které nestojíte. Dejte jim jednoduše vědět, co byste chtěli. Nápad vcelku hezký a zároveň užitečný. Jak to celé nakonec dopadlo?

Hlavní účel, tedy zamezit svým známým a kamarádům, aby vám nekoupili nechtěný dárek (a nebo jim ušetřtit práci, aby nemuseli hodiny přemýšlet, co vám koupit), plní web Tomikup.cz obstojně.

A sice, lze si vytvořit seznam přání, který pak můžete poslat kamarádovi. Jak? Možná by to šlo přes SMSku, ale tuto možnost služba zatím nenabízí. Jde to ale emailem. Zadáte email a kamarádovi přijde upozornění. Nezáleží na tom, zda váš kamarád má na Tomikup.cz profil nebo ne. Stačí, když zaškrtnete možnost, aby byl seznam veřejný. Pak je vám totiž vygenerována unikátní URL adresa seznamu, kterou můžete sdílet kdekoliv a s kýmkoliv.

Další funkcí je pak zobrazení možných dárků z různých eshopů, které vyhovují tomu, které jste si zadali do svých seznamů. Opět – nápad vcelku dobrý a logický. Pokud by mi právě tato funkce šetřila nějak můj čas. Což podle mého soudu zrovna neřeší, protože vám nabídne výpis produktů z Heuréky.

Osobně bych čekal, že samotný systém mi nebude nabízet jenom produkty z Heuréky. Ale zkrátka pomocí nějakého chytrého algoritmu mi skutečně nabídne nějaký výběr produktů (který nebude totožný s tím, co mi vyleze, když to proženu Googlem) a ideálně mi buď pomůže ušetřit (výpis produktů dle cen) a nebo mi ušetří čas (perfektní relevance k tomu, co hledám – tedy již přesný výpis produktů, které určite chci).

Hlavně nezapomenout, co mám komu koupit

Na Vánoce, narozeniny a nebo k jiné příležitosti. Tato část se přímo nabízí. Proč si prostě tyto věci nevést v patrnosti, dokud si na ně pamatujete a si, co kdo chtěl. Proč si to někam neuložit a nenechat si to připomenout ve správný čas? Za týden či měsíc, kdy má vaše přítelkyně narozeniny (a víte přeci, jak DŮLEŽITÉ pro ni ty narozeniny jsou!).

Tohle za vás ostatně dělá systém samotný. Dá vám vědět ve chvíli, kdy se blíží ten významný den, kdy máte někomu něco dát. Bohužel jsem se nedozvěděl, v jakém předstihu mi dá systém vědět. Jestli týden a nebo měsíc předtím, než bude mít dotyčný třeba narozeniny. Osobně bych uvítal, kdybych si sám mohl zvolit, v jakém předstihu mi bude systém zasílat upozornění. A také – jak často.

Možná by také chtělo trochu více poladit samotnou nápovědu a prezentaci produktu. Sám jsem docela tápal, než jsem pochopil, k čemu tento web slouží a jak vlastně vytvořím seznamy přání svých kamarádů a příbuzných.

Čili závěrem – zajímavá myšlenka, hezké provedení, ale samotný projekt však potřebuje ještě trochu poladit.

Ale aplikace se stále vyvíjí, autoři mají stále chuť projekt zlepšovat, což je svým způsobem fajn. Takže je možné, že tyto funkce následně přibudou.

Zatím si nejsem jistý, jestli bych podobnou aplikaci pravidelně používal. Možná i proto, že právě na tyto věci používám už svůj iPhone… I když zároveň musím uznat, že tady to máte vše pod jednou střechou a je to daleko přehlednější. Kolikrát se vám totiž stane, že si něco uložíte do svého chytrého telefonu, smažete to a nebo zapomenete na to, kam jste si tyto informace uložili. Čili smysl to má, teď je na uživatelích, jestli budou či nebudou podobnou službu používat.

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru