Tisková zpráva: PŘEDSTAVUJEME: Webex – nástroj pro online kolaboraci a efektivní komunikaci

PŘEDSTAVUJEME: Webex – nástroj pro online kolaboraci a efektivní komunikaci

Webex je online komunikační nástroj sloužící k vedení virtuálních týmu. Využívá se u projektů a ve firmách, jejichž týmy sídlí v jiném koutu světa a přesto potřebují spolu efektivně komunikovat. Silnou stránkou Webexu je jeho bezproblémová synchronizace s nejpoužívanějším kancelářským softwarem (Microsoft Outlook). Lze tak nejenom naplánovat přímo v Outlooku meeting, ale také rovnou zadat, zda bude třeba vytvořit telekonferenci / videokonferenci.

Jakmile zvolíte, že ano, každému z účastníků přijde email, v němž jsou uvedené instrukce, jak se na připojit k dané videokonferenci. Vekou výhodou je také samotný fakt, že se lze účastnit virtuálního meetingu také skrze mobilní telefon (buď vytočíte telefonní číslo, které vám bylo doručeno v emailu a nebo se jednoduše se svým smartphonem připojíte přihlásíte do Webexu – jako kdybyste se logovali z počítače).

Samotný Webex funguje na protokolu HTTPS, takže mu nedělají problémy firewally, je mu jedno jestli používáte iPad, jste nadšeným uživatelem Windows nebo fanouškem Apple Mac OS, popř. fungujete jenom na svém ověřeném BlackBerry. Na všech těchto platformách bez problémů funguje.

Účastníci mobilní konference si mohou společně prostřednictvím Webexu sdílet dokumenty, videa, obrázky, lze dokonce ostatní účastníkům nasdílet vlastní obrazovku (tedy všichni uvidí totéž co vy na obrazovce svého PC). A asi ta největší výhoda je, že Webex již obsahuje možnost nahrávání. Tedy celou konverzaci si můžete nahrát a pak vám přijde link, na němž najdete nahranou celou svou konferenci. Což oceníte zejména ve chvíli, kdy potřebujete prostřednictvím Webexu uskutečnit školení a nebo jste se třeba nemohli z nějakého důvodu plánovaného meetingu zúčastnit.

Nechybí samozřejmě i možnost zapnout kameru a rázem již nejsou meetingy tak neosobní. K tomu, abyste mohli uskutečnit videokonferenci prostřednictvím Webexu, vám postačí počítač nebo bezdrátové zařízení s připojením k internetu, audio připojení a web kamera (kamera je nutná jen pro případ, že chcete streamovat i prostor před kamerou, jinak je možné dělat čistě audio konference bez přítomnosti obrazu).

Samotné zprostředkování softwaru od společnosti Webex (včetně vyřešení licencí, instalace, školení atd.) zajišťuje v ČR společnost EMEA s.r.o.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru