PŘEDSTAVUJEME: Založil The Rap Test, aby otestoval naše znalosti rapu

PŘEDSTAVUJEME: Založil The Rap Test, aby otestoval naše znalosti rapu

2Pac. Kanye West. Drake. Eminem. Říkají vám tyto jméno něco? Dokázali byste se zorientovat v jejich tvorbě? Poznat název písničky jenom podle krátké ukázky? To se rozhodl zjistit dvacetiletý Danny Friday se svým startupem The Rap Test.

 

Danny začal s programováním již ve dvanácti letech. A rap ho učaroval, když mu bylo 14 let. A nyní opustil univerzitu a šel do Silicon Valley, aby mohl vytvořit stránku pro ty největší fanoušky rapu. Pojmenoval ji jednoduše – The Rap Test.

Úspěchy

Tato stránka existuje necelé 2 týdny a již dosáhla slušných úspěchů. Za první dvě hodiny ji navštívilo více než 10 tisíc lidí a celkově se může chlubit více než 200 tísici návštěvníky z celého světa.

A Danny se dočkal popularity i na Twitteru – například ho začal sledovat MC Hammer. Pokud vám to nic neříká, tak jenom napovíme – tento muž je autorem hitu U Can’t Touch This.

A aby toho nebylo málo, tak se nějaký ruský fanoušek Eminema nabídl, že celou stránku přeloží do ruštiny. K tomu jenom Danny dodal:

 Věděli jsme, že se projektu začíná dařit, když jsme v noci měli online více než 300 hráčů z Francie.

A proč množné číslo? Nepracuje totiž na projektu sám. S tímto projektem mu totiž pomáhá i jeho spolubydlící Josh Indig a Joshův kamarád Chris Barret.

Samotná stránka

The Rap Test je vcelku výstižný název.  Jedná se totiž o test vašich znalosti rapu. Konkrétně vaši znalosti textů některých interpretů. Zatím se můžete otestovat na textech těchto raperů: 2Pac, Kanye West, Drake, Kendrick Lamar, Eminem a Meek Mill.

Své výsledky můžete sdílet na Facebook nebo Twitter

Svým výsledkem se můžete pochlubit na Facebooku i Twitteru

Do začátků se tedy jedná o slušný výběr. A časem bude ještě větší. Po vybrání interpreta stránka začne hrát 15 sekundovou ukázku, a vy musíte určit, o jakou skladbu se jedná. Máte na výběr ze 4 možností, takže lze i tipovat.

Čím dříve odpovíte, tím více bodu získáte (nebo ztratíte).

Čím dříve odpovíte, tím více bodu získáte (nebo ztratíte).

Každé kolo se skládá z několika skladeb. Pokud uhodnete většinu z nich, tak se dostáváte do dalšího kola, kde už jsou méně známé písničky. První kolo by měl zvládnout každý, kdo aspoň někdy poslouchá rádio a má nějaký základní přehled.

Další kola už jsou mnohem obtížnější. Naštěstí je můžete opakovat a takto si „procvičovat“ názvy písniček. Je to skutečně jednoduché. Nicméně pokud vám nestačí jenom samotná účast, a které se srovnávat i s ostatními, tak se musíte registrovat pomocí Twittteru.

My se s našimi pár tisíci můžeme jít zahrabat...

My se s našimi pár tisíci můžeme jít zahrabat…

Budoucnost

Budoucnost by se dala shrnout tímto tweetem. Autorem tohoto tweetu je Mahbod Moghadam, což je jeden ze spoluzakladatelů startupu Rap Genius, o kterém jsme již psali před rokem.

Jeom ve zkratce: Rap Genius je 5 let starý startup, který rovněž začínal jako stránka o rapu – konkrétně o textech a jejich smyslu. I když na stránce je minimum reklam, tak dokázala zaujmout investory, kteří do něj nalili desítky miliónů dolarů.

Rap Genius spolupracuje s mnoha celebritami. Čeká The Rap Test podobná budoucnost?

Rap Genius spolupracuje s mnoha celebritami. Čeká The Rap Test podobná budoucnost?

A v tomto tweetu Mahbod předpovídá, že The Rap Test může dosáhnout podobných úspěchů. A my věříme, že se to může povést. The Rap Test má totiž dobrý základ – obsah, který své uživatelé baví.

Danny nyní jedná s dalším slavným rapperem, jehož jméno zatím nechce prozradit. A do budoucna dokonce plánuje projekt rozšířit i mimo vody hip- hopu. Kdo ví, třeba se za pár let dočkáme startupu The Music Test.

 zdroj: twitter.com/dannibles, techcrunch.com, nerdist.com, theraptest.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru