Převezme Huawei Nokii? Trhům se tato možnost zamlouvá

Převezme Huawei Nokii? Trhům se tato možnost zamlouvá

Podle deníku Financial Times čínská společnost Huawei uvažuje o převzetí finského výrobce mobilních telefonů Nokia. Nokii by toto převzetí pomohlo se prosadit na trhu s chytrými telefony, říká Financial Times s odkazem na činitele čínské společnosti. Akcie Nokie na trzích v USA po této zprávě prudce stouply.

Richard Yu z Huawei zmiňuje, že jsou otevření různým možnostem a záleží na ochotě Nokie. Čínská ani finská společnost však prozatím k celé záležitosti nevydaly žádné oficiální prohlášení.

Akcie Nokie na amerických burzách stouply po zveřejnění zprávy o sedm procent, na 3,95 dolarů za akcii. Na tomto grafu můžete vidět, jak se cena akcií Nokie za posledních pět let mění:

Graf ukazuje pohyb akcií společnosti Nokia za posledních pět let.

Graf ukazuje pohyb akcií Nokie za posledních pět let

Nokia: Sesazená královna mobilních telefonů

Nokia kralovala odvětví mobilních telefonů celých čtrnáct let jako jejich největší výrobce, než ji před časem sesadil jihokorejský gigant Samsung. Společnost se nedokázala vyrovnat s masivním nástupem chytrých telefonů, které letos v prodejích dokonce poprvé předstihly tradiční mobily.

Čínská společnost Huawei má velké ambice: chce se vyrovnat takovým gigantům, jako je Apple nebo Samsung. Předevčírem předvedla svůj nový vlajkový telefon, který bude nejtenčí na světě.

Zdroj:

http://e-svet.e15.cz/it-byznys/cinska-huawei-pry-zvazuje-prevzeti-nokie-trhy-by-to-vitaly-999600

Zdroj obrázků:

http://e-svet.e15.cz/it-byznys/cinska-huawei-pry-zvazuje-prevzeti-nokie-trhy-by-to-vitaly-999600

Komentáře

  • Petr Simonides

    No tak to je velmi zajímavá práva, která by mohla Nokii buď nakopnout nebo naopak zlomit vaz. Každopádně už jen zájem Huawei je důkazem, toh, že Huawei je silná firma a nokia stále dobrý obchodní artikl.

Nahoru