Proběhl největší DDoS útok v historii

Po sérii rozsáhlých DDoS útoků v České republice došlo k jednomu z vůbec největších DDoS útoků v historii (informuje například http://www.bbc.co.uk/news/technology-21954636). Útok byl zaměřen na antispamovou společnost Spamhaus. Výsledkem útoku bylo mimo jiné i přetížení a zpomalení internetu, což pocítily milióny uživatelů po celém světě.

„Bohužel i při tomto útoku se zřetelně ukazuje, jak jednoduché je zaútočit a jak těžké je útoku se bránit. Všichni bychom se měli snažit, aby naše domácí ani pracovní počítače útočníkům v jejich snahách nepomáhaly svými neošetřenými zranitelnostmi nebo špatným nastavením,” říká Jakub Jiříček, bezpečnostní konzultant společnosti Symantec,“ říká Jakub Jiříček, bezpečnostní konzultant společnosti Symantec.

DDoS (Distributed denial of service) útoky označují takový typ útoku, během kterého kyberzločinci zneužívají tisíce počítačů v síti k zahlcení internetových stránek obětí větším provozem, než napadené společnosti mohou zvládnout, což má za následek kolaps systému. Podobné útoky sice nejsou nové, ale vůbec poprvé došlo k takto masivnímu útoku, který přímo ovlivnil milióny lidí po celém světě.

Boj s DDoS útoky by měl začínat u běžných uživatelů. Pro útoky jsou totiž v masové míře zneužívány právě domácí počítače, aniž by o tom uživatelé vůbec věděli. Dobře zabezpečený domácí počítač tak neumožní kyberzločincům jeho ovládnutí a zneužití k těmto nelegálním útokům.

Komentáře

Nahoru