Profesionální selfie? S touhle vychytávkou hračka

Selfie. Pojem, který dneska zná každý. Spousta lidí se k těmhle autoportrétům staví negativně, přesto je ale fotí. Je to totiž nutnost. Kdo nefotí selfies, jako by nežil. Instagram, Facebook a vlastně všechny sociální sítě jsou takových snímků plné.

Jenže ono občas není vůbec lehké selfie vyfotit. Buď můžete stoupnout před zrcadlo a vyblejsknout se v odraze, nebo natáhnout ruce. Jenže co když máte ty ruce krátké, nebo co když nevidíte, co fotíte? Případně co když se potřebujete vyfotit pořádně a přední kamera má malou kvalitu? To je pak opravdový oříšek.

selfie-level

A jaký je váš selfie level?

Tedy býval to opravdový oříšek. S touhle vychytávkou už to není žádný problém. Na Slevomatu se objevil Bluetooth ovladač Shutter pro focení selfie + držák a stativ, který funguje vlastně velmi jednoduše.

Jak na to?

Mobil upevníte do stativu a postavíte tak, aby vás zabíral v ideálním úhlu. Už ho nemusíte držet v ruce. V ruce stačí mít dálkový ovladač, který je přes Bluetooth spárovaný s mobilem. Ten zmáčknete a fotka je na světě.

Podle návodu k použití prvně musíte zmáčknout tlačítko ON/OFF. Že je ovladač zapnutý, poznáte podle blikající LED kontrolky. Pak máte aktivovat Bluetooth na svém telefonu a vyhledat dostupná zařízení v okolí. Zařízení, které hledáte, se jmenuje AB shutter 3. Když ho vyberete, s mobilem se spáruje a vy můžete začít fotit.

selfie

Pokud máte jeden z následujících telefonů:

  • iPhone 4 (S), 5 (C/S)
  • iPad2/3/mini, iPod Touch
  • Samsung Galaxy S2/3/4
  • Samsung Galaxy Note 1/2/3/Tab
  • Moto X
  • Nexus 4/5/7 +
  • Xiaomi 1S/2S/3 +
  • Sony Xperia S
  • HTC novější typy a X +

Je to určitě fajn. S těmito zařízeními je zařízení kompatibilní, a tak stačí jen zmáčknout tlačítko. V případě, že vlastníte jiný telefon, potřebujete nainstalovat aplikaci Camera 360. Nesmíte také zapomenout rozlišovat tlačítka. Na ovladači je tlačítko zelené a červené. Zelené je pro iOS systémy (od verze 6.0) a Camera 360 a červené pro Androidy 4.2.2 a vyšší.

ovladac-selfie

Co na to říkáte? Vyplatí se taková koupě? No upřímně… Zřejmě jen v tom případě, že jste opravdu tak krásní a fotíte selfie často. Určitě i proto si celý set za 499 Kč zakoupilo zatím pouze 10 lidí.

Komentáře

Nahoru