Programátor si zautomatizoval vlastní život

Na webu GitHub se objevil projekt, který si mezi programátory získal obrovskou popularitu. Programátor Nihad Abbasov známý jako „Narkoz“, si totiž pomocí tajných skriptů automatizoval celý svůj život.

Programátor Nihad Abbasov zjistil, že život je možné zautomatizovat. Jedná se o určité množství softwarových skriptů, pomocí kterých automatizoval určité pracovní povinnosti. Tvrdí, že autorem těchto skriptů je jiný programátor, který, když nějaká činnost vyžadovala více než 90 sekund jeho času, snažil se ji automatizovat.

22788788596_5afc99a5c6_z

Když tento programátor odešel do jiného zaměstnání a jeho kolegové po něm měli převzít práci, zjistili, že si zautomatizoval téměř vše: všemožné pracovní činnosti, emaily, vztah s jeho ženou i vaření kávy.

Pokud například byl v práci ještě v 9 hodin večer, jeho manželce byla automaticky odeslaná zpráva, že bude v práci déle. Pokud se mu nepodařilo přijít včas do práce, nastavený skript s názvem hangover.sh odeslal šéfovi zprávu, že se necítí dobře a bude pracovat z domova. Dokonce dokázal hacknout firemní kávovar a přikázat mu, aby mu připravil latté, a to za 24 vteřin. Tolik mu totiž trvala cesta ke kávovaru. I takto se dá zautomatizovat vlastní život. :-)

Zdroj/foto: businessinsider,flickr

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru