Projekt s bramborovým salátem skončil, peníze půjdou i na charitu proti hladu

Před necelým měsícem jsme vás informovali o projektu na Kickstarteru, který vybírá peníze na bramborový salát. Tento projekt před třemi dny skončil. Původním cílem bylo vybrat 10 dolarů, ale celkem se vybralo 5x tolik -  55 tisíc dolarů což je v přepočtu asi 1,1 milionů korun.

Tvůrce projektu, Zack Danger Brown z amerického státu Ohio má v plánu splnit vše, co slíbil, tedy například 10x větší množství salátu než se původně plánovalo, fotky z tvorby salátu, video z tvorby salátu, kšiltovka s námětem bramborového salátu a další věci.

Nicméně díky obrovskému úspěchu projektu má Brown k dispozici tolik peněz, že by mohl udělat všechny bramborové saláty a stejně by mu ještě zbyly. Proto cca polovina peněz půjde na další projekty.

„Srdceryvný“ komentář autora projektu

Jedním z těchto projektů je i Potatostock 2014. Bude se konat 27. září a zván je každý – vstup je zdarma. Momentální je vše ve fází příprav, ale měli by se zde ukázat i nějaké známé osobnosti a měli bychom se dočkat kvalitní muziky.

Všechny výdělky z této akce (a zbylé peníze) by měli jít na charitu, konkrétně na boj s bezdomovectvím a hladem. Brown plánuje, že se všechny peníze uloží na účet, kde se  budou zhodnocovat a postupně posílat na charitu.

Sám říká, že tento internetový vtip bude jednoho dne zapomenut, ale jeho dopad bude cítěn navždy. A to je docela dobré na bramborový salát, no ne?

Zdroj: polygon.com

Komentáře

Nahoru