Prosklená místnost uprostřed hor. Ráj pro akrofobiky

Prosklená místnost uprostřed hor. Ráj pro akrofobiky

Na úpatí největší hory Evropy, v Chatrixu, vyrostla na malé rozhlídne skleněná místnost, do které když návštěvníci vejdou mají výhled do Alp. Možná nevýhodou pro akrofobiky, kteří mají extrémní strach z výšek…

Francouzský designér, Pierre-Yves Chays, se nechal inspirovat velkým projektem Grand Canyon Skywalk, který návštěvníkům Grand Kaňonu zpříjemnil výhled i pod sebe. Na úpatí Mont Blancu, v Chamonix, postavil prosklenou místnost, aby si návštěvními mohli prohlédnout Alpy. Ti co trpí se strachem z výšek, tzv. akrofobií, by asi zešíleli, neboť celá místnost včetně podlahy je zasklená, takže vidíte stovky metrů pod sebe. 

Vlezli byste do této místnosti, abyste se pokochali krásou vysokých Alp, nebo byste radši obětovali své známé, aby si tento skvost prohlédli a následně vám ho detailně vylíčili při šálku horkého čaje?  :-)

Glass-Room-in-Chamonix2-640x394

Krásný výhled pod sebe… nemáte dojem, že padáte?

Glass-Room-in-Chamonix-640x394

Děsivý výhled doulů, nebo krása?

Glass-Room-in-Chamonix3-640x852

Na úpatí Mont Blancu, v Chatrixu

Glass-Room-in-Chamonix5-640x394

Okno do celého světa

Glass-Room-in-Chamonix4-640x360zdroj: fubiz

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru