Průzkum: Až 40 % zaměstnanců krade data a hodlá je použít ve své další práci

Průzkum, který pro Symantec uskutečnil The Ponemon Institute v říjnu loňského roku pracoval s daty od 3 317 respondentů z šesti zemí – USA, Velké Británie, Francie, Brazílie, Číny a Jižní Koreje. Ačkoliv tedy Česká republika nebyla zahrnuta, lze předpokládat, že zjištěné údaje budou i pro naše prostředí vysoce relevantní.

Mezi nejdůležitější závěry patří zjištění, že celá polovina zaměstnanců, kteří v uplynulém roce opustili svoje zaměstnání (ať již dobrovolně nebo nedobrovolně) si s sebou odnesla i citlivá firemní data. Naprosto alarmující zjištění je pak to, že 40 % z nich pak plánuje tato data použít ve svojí nové práci. Celých 56 % zaměstnanců si myslí, že není nic špatného na tom využít tajné informace od konkurentů a 42 % je přesvědčeno, že je v pořádku, když softwarový vývojář, který prodá nějaké organizaci kódy, použije bez jejího svolení tyto kódy v dalších projektech pro jiné firmy. Výzkumníci dále zjistili, že 62 % zaměstnanců považuje za přijatelné přenést svoje pracovní dokumenty na vlastní počítače, tablety, smartphony a nebo do služeb pro sdílení souborů na internetu. Většina z nich pak tyto dokumenty ani po využití nesmaže, protože si myslí, že není nic špatného na tom, že si je nechávají u sebe uložené.

Zdroj: http://www.ictmanazer.cz/2013/02/pruzkum-zamestnanci-schvaluji-kradeze-firemnich-dat/

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru