Tisková zpráva: První prodejna v Česku začala přijímat bitcoiny

Elektronickou měnou bitcoin lze nově platit i v kamenném obchodě v Praze. Tato internetová měna byla dosud vyhrazena pro nákupy probíhající na síti, to se ale rychle mění.

Českým průkopníkem je pražská prodejna Classic Shoes se sídlem na Malé Straně, která je nejvýznamnějším prodejcem luxusních, především ručně šitých bot v Praze.

„Inspirovali jsme se v zahraničí. V metropolích, jako je Londýn nebo New York, je platba bitcoinem běžná i v kamenných obchodech,“ uvedl pro ČTK majitel Classic Shoes Michal Kučera. Od zavedení nového způsobu platby si slibuje především rozšíření možností pro zákazníky. „Chceme tím oslovit zejména mladé lidi,“ uvedl. Bitcoin funguje od roku 2009. Jeho hlavní předností je úplná decentralizace; je navržen tak, aby nad ním neměl kontrolu žádný stát, vláda ani jednotlivec včetně autora měny. Nikdo tak nemůže ovlivňovat kurz bitcoinu, padělat ho, zabavovat účty či kontrolovat peněžní toky.

Odborníci ale časem očekávají regulaci ze strany států a bank, například Německo již v letošním roce měnu oficiálně uznalo a zavedlo z ní daně.

Kontakt:

Michal Kučera

tel.: 776 303 844

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru