Prynt: Tiskněte fotky přímo z mobilu

Pamatujete na ty malé hezké foťáčky – polaroidy? Jejich hlavní kouzlo však nespočívalo v designu ale v tom, že vyfocenou fotku jste měli okamžitě k dispozici ve fyzické podobě. Žádné ukládání na film a jeho následné vyvolávání. Pěkně vyfotit a hned jste to měli.

S podobnou vizí teď přišel jeden francouzský startup. Vymysleli, jak vyrobit takový polaroid z vašeho smartphonu! Stačí mu navléknout chytrý kryt, který nazývají Prynt Case.

Aktuální zkušební verzi trvá převést fotografii do papírové podoby asi 50 vteřin a zvládne jen jednu fotku. V té naostro bude fotka hotová za méně než půl minuty a s plným zásobníkem papíru půjde vytisknout 10 – 30 listů. Autoři totiž plánují lepší integraci hardwaru a přímé fyzické spojení mezi telefonem a pouzdrem.

fotografie

CEO Pryntu Clement Perrot uvedl, že tahle vychytávka, kterou nasadíte na mobil jako obal, bude stát pouze 99 dolarů (přes 2000 Kč). K dispozici bude začátkem příštího roku pro všechny telefony s 4.x palcovou obrazovkou. V současné době se ovšem pracuje i na větší verzi, která bude vhodná pro phablety jako Galaxy Note nebo iPhone 6 Plus.

Aplikace vám rozhýbe fotky

Ale kryt Prynt není jen o tisknutí fotek. Dokáže ještě jednu úžasnou věc. Kdykoliv vyfotíte fotku, aplikace automaticky nahraje i pár sekund videa a uploaduje ho do cloudu. Když pak před aplikací podržíte vytištěnou fotku, uvidíte ji jako pohyblivý obrázek. Aplikace ji totiž rozpozná a přehraje příslušné video z cloudu.

Video

Působivé, že? A nepřipomíná vám to náhodou něco? Už jsme skoro jako v Bradavicích!

harry_potter

Zdroje: TechCrunch, DailyDot

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru