Tisková zpráva: Publicis a Omnicom se dohodly na zrušení plánované fúze firem

Společnost Publicis Groupe S.A. (burzovní index Euronext Paris: PUB) a firma Omnicom Group Inc. (burzovní index NYSE: OMC) dnes společně oznámily, že se na základě vzájemné dohody rozhodly zrušit plánované sloučení obou firem. Důvodem byla neschopnost realizovat fúzi v rozumném časovém horizontu. Strany se navzájem zprostily všech závazků vůči sobě, které měly v souvislosti s plánovanou fúzí a žádná z nich nemusí platit žádné poplatky za zrušení dohody.

Toto rozhodnutí jednomyslně schválilo vedení a správní rada společnosti Publicis Groupe a správní rada společnosti Omnicom.

Ve společném prohlášení Maurice Lévy, předseda představenstva a generální ředitel Publicis Groupe, a John Wren, prezident a generální ředitel Omnicom Group uvedli: „Problémy, které bylo stále ještě nutné překonat, spolu s pomalým tempem postupu vytvořily takovou míru nejistoty, která by neprospěla zájmům obou firem, ani jejich zaměstnancům, klientům a akcionářům. Proto jsme se společně dohodli, že půjdeme dál nezávisle každý vlastní cestou. Samozřejmě, že si budeme nadále konkurovat, ale zachováme si velký vzájemný respekt.“

O společnosti Publicis Groupe

Publicis Groupe (burzovní index Euronext Paris: FR0000130577, CAC 40) je jedna z největších skupin působících v oblasti komunikace na světě. Skupina nabízí kompletní nabídku služeb a znalostí v oblastech: digitální (DigitasLBi, Razorfish, Rosetta, VivaKi), reklamy (BBH, Leo Burnett, Publicis Worldwide, Saatchi & Saatchi), veřejných záležitostí, firemní komunikace a akcí (MSLGROUP), mediální strategie, plánování a odkupů (Starcom MediaVest Group a ZenithOptimedia), zdravotnické komunikace prostřednictvím společnosti Publicis Healthcare Communications Group (PHCG) a nakonec výroby značkových produktů prostřednictvím společnosti Prodigious. Firma působí ve 108 zemích a zaměstnává více než 62 000 odborníků

www.publicisgroupe.com | Twitter: @PublicisGroupe | Facebook: www.facebook.com/publicisgroupe | LinkedIn: Publicis Groupe | http://www.youtube.com/user/PublicisGroupe | Viva la Difference !

O společnosti Omnicom

Omnicom Group Inc. (index NYSE: OMC) je přední nadnárodní společností zabývající se marketingem a firemní komunikací. Skupina provozuje reklamní a mediální sítě pod značkou Omnicom a vlastní celou řadu specializovaných firem v oblasti reklamy, strategického plánování a nákupu mediálního prostoru, online a interaktivního marketingu, přímého a propagačního marketingu, vztahů s veřejností (PR) a dalších oborech. Své služby poskytuje více než 5000 klientům ve více než 100 zemích celého světa.

www.omnicomgroup.com | Twitter: @Omnicom

KONTAKT:

Publicis Groupe:

Peggy Nahmany, Firemní komunikace

Tel : +33-0-1-44-43-72-83

Martine Hue Vztahy s investory

Tel : +33-0-1-44-43-65-00

Stephanie Constand-Atellian Vztahy s investory

Tel : + 33-0-1-44-43-74-44

Omnicom Group:

Joanne Trout, Firemní komunikace

Tel :+1-212-415-3669

Shub Mukherjee, Vztahy s investory

Tel : +1-212-415-3011

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru