Dnes vyšlo 1 článků

Range Rover má prototyp, který lze ovládat na dálku smartphonem

Jaguar Range Rover testuje prototyp sportovního vozu, který lze ovládat pomocí aplikace ve smartphonu. Mělo by to být užitečné hlavně v případě, že auto přejíždí náročným terénem a řidič ho potřebuje vidět spíš zvenku.

range_rover

Pokud jste někdy ovládali mobilem drona nebo nějaké letadýlko či autíčko na dálkové ovládání, bude pro vás ovládání Range Roveru Sport hračkou. Je to totiž dost podobné. V současné době je k dispozici aplikace pouze pro iPhone a s autem komunikuje přes Bluetooth. Ve finální verzi se ale počítá s komunikací přes Wi-Fi, která bude v autě vestavěná.

Zatím je to jen prototyp

Nepředstavujte si, že si teď stáhnete aplikaci a začnete ovládat auto. Tak jednoduše to nefunguje. Zatím je tahle možnost určená opravdu jen k tomu, abyste vyšli ven z auta a zaparkovali, případně přejeli přes nějaký náročný terén. Auto ovládané přes aplikaci nepojede rychleji než 6 km/h a reaguje jen tehdy, když jste od něj vzdálení méně než 10 metrů.

Technologii čeká ještě spousta testování, především kvůli bezpečnosti, avšak Range Rover s ní má velké plány a chce zajít ještě dál. Dokonce chtějí jednou představit auto ovládané kompletně hlasem.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru