Rarita na Startovači:Bruno Ferrari, který slibuje vibrační jazyk či večeři na jeho břichu, získal 100 % od jednoho podporovatele

Rarita na Startovači:Bruno Ferrari, který slibuje vibrační jazyk či večeři na jeho břichu, získal 100 % od jednoho podporovatele

Generační šansoniér Bruno Ferrari získává na crowdfundingovém Startovači prostředky na natočení nové desky. Teaser, ve kterém se mu v kostele zjevil Ježíš, načež mu Bruno chtěl prodat jeho vibrační jazyk, musel být stažen. Umělec mlčí o tom, která moc má v zákazu prsty. Zmiňovaný dámský onanizér, Brunův jazyk, můžete získat posledních pár hodin, kdy je možné projekt podpořit.  Nicméně celou částku již složil jeden podporovatel.

Server Startovač, kde mohou lidé či uskupení žádat o finanční prostředky pro svoje projekty, vznikl roku 2013. Za celou dobu svého trvání se na něm prezentovalo 638 projektů (k 11.7. 2017). Podpořil už někdy v minulosti jeden podporovatel jeden projekt celou částkou? „Na to statistiku nevedeme, ale je to vzácné. Určitě takto přispěl jeden podporovatel na projekt Drsný spasitel (filmová adaptace románu, cílová částka byla 100 000 Kč, pozn. red.), ale až po dosažení 100%,“ uvádí Petr Tomek ze Startovače.  Počin Bruna Ferrariho se dá tedy pokládat za úspěch.

pudl

Zdroj/foto: Roman Dietrich

Kdo je Bruno Ferrari

 „Man fatal“ českého hudebního průmyslu, legendární alter ego kontroverzního Samira Hausera (Vanessa, Mortal Cabinet), nebo také generační šansoniér, se na české hudební scéně, coby Bruno,  pohybuje přes 15 let. Do podvědomí nejprve hudebních fajnšmekrů pronikl s albem Peep Sound  (např. Mám v srdci blues)  či albemVaudeville. Bruno je král dekadence, vkusu i nevkusu spolu s perverzí.  Legendárním počinem je jeho excentrický kabaret Zlatá kozačka, připomeňme večírky Limbo Club Night (r. 2011), kde vystupovalo např. duo liliputánských alphornistů, paní s pudly, návštěvníci si mohli také vydražit umytí horské dívky Heidi, co se měsíc nemyla a potřebuje peníze na záchranu své chaloupky. Show Diskohorečka Třetí říše (r. 2012) „navštívil“ Adolf Gitler, čivava či John Lennon.

civava

Zdroj/foto: Zuzana Taucová

 Nové album slibuje odměny, které se jen tak nevidí

Po pěti letech se můžeme těšit na 12trackovou desku, kterou připravil a natočil společně s nečekanými hosty jako je například Bohumil Kulínský, který pro Bruna aranžoval mužský sbor. Většina písní má české texty. Hudbu tentokrát pro Bruna dělá skladatel Sirgull. Desku produkuje Moimir Papalescu s Johnem Fryerem (oba už společně spolupracovali na desce Vanessy „Antidotum“). John Fryere má na svém kontě například desky Depeche mode nebo Nine inch nails. Křest je naplánován na 11. 11. 2017 v Rock Cafe.

Co můžou získat přispěvatelé na album na Startovači?

jazyk

brunovovricho

Další odměnou může být znesvěcená voda, plavky s fotkou břicha Bruna Ferrariho či návštěva ayahuascového rituálu společně s Brunem.

Přispět na tento projekt můžete až do 16. července. 

Nejvyšší možný příspěvek činil 180 000 Kč, což je také cílová částka projektu. Mecenášem se stal někdo s profilem Armonico Praga. Tato agentura na svém webu uvádí toto: Agentura Armonico Praga Zabýváme se profesionálním pořádáním koncertů vážné i multižánrové hudby v atraktivních památkových prostorách v historickém centru Prahy. Patříme v současnosti mezi nejúspěšnější subjekty. Pestrá nabídka kulturních programů vždy budila výjimečnou odezvu u širokých vrstev publika a návštěvníků z celého světa. Pořádáme české i zahraniční profesionální symfonické a komorní orchestry, soubory, sólisty a dirigenty.

Cílová částka je sice vybraná, ale další prostředky umělec použije na lepší klip, produkci atp.

mecenas

 

 

Další úspěchy na Startovači

Dle výše procent oproti požadované částce:

nejprocena

Dle celkové výše vybrané částky:

castka

 

 

Komentáře

Nahoru