Ředitel Microsoftu do 12 měsíců skončí

Ředitel Microsoftu do 12 měsíců skončí

Výkonný ředitel Microsoftu, Steve Ballmer, včera oznámil, že do 12 měsíců odstoupí z funkce. Kdy to přesně bude záleží na tom, kdy se najde jeho náhrada. Nového ředitele vybere speciální výbor, v jehož čele bude stát jeden ze zakladatelů Microsoftu – Bill Gates.

„Nikdy není perfektní čas na takovou změnu, ale nyní je správný čas. Nyní jsme začali s novou strategií a potřebujeme ředitele, který zde bude pro dlouhodobení držení nového směru.“ napsal Ballmer ve vyjádření zaměstnancům.

Steve Ballmer

Steve Ballmer

Toto oznámení přichází měsíc po tom, co Ballmer udělal masivní reorganizaci ve firmě.  Všechny divize Microsoftu se pokusil sjednotit pod jednu ucelenou vizi.

Microsoft je nyní jedničkou na trhu s operačními systémy. Snaží se ale prosadit i v mobilech, tabletech a další elektronice. V poslední době se jedná hlavně o operační systém Windows 8 a mobilní platformu Windows Phone.

Zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru