Reklamy na dezinformačních webech? Seznam.cz jim bránit nebude

Reklamy na dezinformačních webech? Seznam.cz jim bránit nebude

Dezinformační weby nebudou omezovány v programu Sklik, informoval o tom výkonný ředitel společnosti Seznam.cz Michal Feix. Přitom ještě před pár dny měla společnost v úmyslu zpravodajské weby a weby se zpravodajským obsahem porušující zásady novinářské práce ze svého PPC systému vyřadit. Tento záměr deklarovala také ve zvláštních pravidlech zveřejněných na internetu minulý týden. Ve středu však firma tuto informaci stáhla a od chystaných změn se rázně distancovala.

Vedení společnosti se rozhodlo, že Seznamu nepřísluší hodnotit obsah jednotlivých webových stránek, kde jsou zobrazovány reklamy v rámci partnerského programu Sklik, a nebude tak ze svých služeb vylučovat žádný web, který neporušuje všeobecné smluvní podmínky. „Představenstvo o záměru zpřísnit pravidla reklamy v oblasti zpravodajských webů nevědělo, a pokud by o ní ode mne vědělo, nepustilo by ji do realizace. Představenstvo a majitel společnosti si nepřeje, abychom se snažili určovat objektivnost a pravdivost zpravodajských webů, které jsou zařazeny do naší reklamní sítě. Proto jsme dnes z pravidel reklamy tato kritéria pro zpravodajské weby odebrali,“ vysvětlil náhlý obrat výkonný ředitel firmy Michal Feix.

Program Sklik umožňuje zobrazování reklam v prohlížeči Seznam.cz a na webových stránkách, které tuto službu využívají. Podle původního plánu by některé internetové stránky nově nemohly reklamy v rámci Skliku zobrazit.  

Zvláštní pravidla se týkala zpravodajských webových stránek, které nemají uvedeného provozovatele, jejich obsah je vykonstruovaný či v rozporu s fakty, redaktoři jsou smyšlené osoby, autoři článků porušují zpravodajskou etiku a zásady novinářské práce nebo třeba pokud dochází k dehonestování osob a subjektů bez právního důvodu. Plánované omezení vyvolalo u veřejnosti i politických představitelů velmi protichůdné reakce. Někteří jej označili za cenzuru a nápad odsoudili, protipólem pak byla pochvalná slova na adresu společnosti a ocenění myšlenky, jak zabránit šíření lživých informací na internetu

Zdroj foto: seznam.cz

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru