Tisková zpráva: Rohde & Schwarz vybavuje mezinárodní letiště Al Massira hlasovým komunikačním systémem

Společnost Rohde & Schwarz Topex SA dodala nejmodernější letištní komunikační systém včetně hlasového komunikačního systému R&S VCS-4G na bázi IP na mezinárodní letiště Al Massira v marockém Agadiru.

Na základě objednávky, kterou společnost Rohde & Schwarz Topex SA obdržela od provozovatele marockých letišť společnosti Office National des Aeroports (ONDA), bylo mezinárodní letiště Al Massira vybaveno novým hlasovým komunikačním systémem. Systém na bázi IP využívá ústředny k propojení se stávajícími radio stanicemi a klasickými pevnými veřejnými telefonními sítěmi, pobočkovými telefonními ústřednami a telefony, čímž chrání předchozí investice. Hlasový komunikační systém je vybudován na plně redundantní architektuře a zahrnuje 14 pracovních pozic dispečerů na několika místech letiště, jako je například řídící věž, příletová a technická místnost.

Nejnáročnějším úkolem nového systému bylo integrovat a sdílet radiové zdroje s dvěma stávajícími hlasovými komunikačními systémy, které společnost ONDA používala na kontrolní věži. Díky speciálním zařízením lze tyto radiové zdroje na letišti Al Massira využívat prostřednictvím kteréhokoli ze tří hlasových komunikačních systémů.

Kromě kompletní redundance pro hlasové komunikační systémy poskytuje společnost Rohde & Schwarz Topex přenosná zařízení, která umožňují radiokomunikaci kdykoli.

Systém R&S VCS-4G lze navíc díky IP bázi snadno implementovat do komunikačních systémů na bázi virtuálních privátních sítí na letištích v Casablance a Inezgane. Na třech místech byly instalovány nekomutované mediální brány, aby byla zajištěna bezpečná hlasová komunikace přes internet.

Technologie VoIP spolu se systémy EUROCAE ED-137 představuje novou komunikační technologii pro řízení letového provozu. Hlasový komunikační systém R&S VCS-4G plně na bázi IP odpovídá tomuto standardu. Společnost Rohde & Schwarz zařadila nejmodernější řešení R&S VCS-4G do svého portfolia ATC na jaře 2011. Systém R&S VCS-4G má plně redundantní design s velkým počtem rozhraní pro externí systémy jako jsou hlasové záznamníky a telefonní linky. Škálovatelný systém lze snadno rozšiřovat.

Kontakt:

Catalin Burdujan,

Technický ředitel prodeje

Telefon: +40 21 408 39 14,

E-mail: catalin.burdujan@rohde-schwarz.com

http://www.topex.rohde-schwarz.com

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru