Ruské metro: Lístek za 30 dřepu

Kolik stojí lístek do metra? Každého z nás jistě napadne nějaká částka v pěnezích. Nicméně nyní v ruském metru byl spuštěn speciální automat, vám dá lístek za dřepy. Stačí být před kamerou automatu a vykonat 30 dřepu.

Poté si už můžete lístek jednoduše vytáhnout z automatu. A proč se vůbec takový automat objevil? Jedná se o chytrou reklamu na nadcházející zimní olympijské hry, které se budou konat v únoru v ruském Soči.

Nicméně vyšším cílem je přilákat lidi k pohybu. Je zde skutečně plno šťastných lidí? Je tu dost míst, které nás inspirují k něčemu novému? To jsou otázky, které jsou pokládány na začátku videa.

Podle videa lidem něco chybí. O co se jedná? Jedná se o respekt, lásku ke sportu a radost z aktivního života. A těmito automaty se to snaží změnit. A evidentně se jim to daří. Konec konců video má již necelý milion zhlédnutí.

Co myslíte, dělala by tahle žena normálně sama od sebe dřepy?

Co myslíte, dělala by tahle žena normálně sama od sebe dřepy?

Tento automat si totiž vyzkoušel téměř každý. Ať už malé dítě, které to bere jako zábavu, nebo sportovec, který to oddřepoval na jedné noze. A rovněž vyvolal u lidí úsměv. A to je to hlavní.

Na internetu již kolují zvěsti o tom, jestli by tyto automaty mohli být natrvalo. Mnoho lidí argumentuje, že ano, neboť je to ideální způsob jak lidi „donutit“ ke sportu. Nicméně mělo by to i své možné nevýhody.

Člověk je tvor hamižný. Vždy se najde někdo, komu jde hlavně o peníze. A v tomto případě se úplně nabízí vznik tzv. profesionálních sportovců, kteří by se zaměřovali na dřepy. Tito lidé by jednoduše mohli lístky levněji předprodávat dále a vydělávat na tom.

I děti se baví

I děti se baví

Dá se tedy očekávat, že tyto automaty vydrží tak měsíc-dva, než nastane samotná olympiáda. Poté budou pravděpodobně odvezeny z metra. Nebo ne. Třeba nás ruská olympijská společnost Olympic Change překvapí.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru