Dnes vyšlo 1 článků

Sense: Položíte si ho na noční stolek a zjistíte, proč se vám špatně spí

Takových vychytávek, které chtěly monitorovat kvalitu vašeho spánku, už tu bylo… Jenže nový startup Hello vymyslel způsob, jak bude senzor sledovat všechno kolem vás, aniž byste ho ve spánku museli mít připevněný na svém těle.

Malý senzor, který nazvali Sense, má tvar koule. Na Kickstarteru na sebe přitáhl obrovskou pozornost. Za méně než dva dny totiž získal více než čtyřnásobek původní požadované finanční podpory, která činila 100 000 dolarů. Dnes zbývá ještě 26 dní kampaně a Sense se může chlubit už zhruba 700 000 dolary.

Položíte na stolek a v klidu budete spát

Malou kuličku Sense položíte na svůj noční stolek a ona bude monitorovat hluk, světlo, teplotu, vlhkost i částice ve vzduchu, které by mohly vyvolat alergické reakce. Řekne vám, kdy je v pokoji moc světlo nebo moc teplo. Když jsou podmínky dobré, svítí zeleně.

sense-white

Bílá verze

Aby se vám gadget hodil do ložnice, můžete si vybrat bílou nebo černou barvu. Obě budou i vkusnou ozdobou. V provedení je možná právě ten potenciál. Kdo by chtěl spát se zařízením na ruce? Když ale bude stačit mít ho jen položené vedle na stolku, třeba ho bude používat více lidí.

A007_C006_07038Z

Sense je i designově pěkný prvek

Zjistíte, zda za vaši nespavost nemůže partner

Jako bonus můžete používat také Sleep Pill, což je taková malá věcička, kterou připnete na polštář a ona monitoruje ještě další faktory. Spolupracuje s kuličkou stojící na nočním stolku, má akcelerometr a gyroskop, můžete ji klidně vyprat a na jedno nabití vydrží až rok. Hodí se třeba k tomu, pokud si myslíte, že nemůžete spát kvůli chrápání nebo neustálému otáčení se vašeho partnera. Připnete ji na jeho polštář a zjistíte to.

Obě zařízení si přes Bluetooth spojíte s mobilem s iOS nebo Androidem a v aplikaci se vám budou zobrazovat zpracované údaje a to, jak dobře jste spali (nebo nespali). Navíc bude váš každodenní spánek obodován od 0 do 100, takže kvalitu lehce rozeznáte.

alarm

Vše zkontrolujete v mobilní aplikaci

Podle bodů kvalitu spánku snadno poznáte

Klidně si můžete přehrát také celonoční zvuky a zjistit, že vás ve tři ráno probudil popelářský vůz projíždějící vám pod oknem. Třeba v tomhle případě popelářského vozu by skóre vašeho spánku pokleslo o 20 bodů.

Jiné faktory ho mohou naopak navýšit. Spaní v čistě černé místnosti bez světel přidá 10 bodů. Koneckonců účelem gadgetu je identifikovat problémy, které váš spánek ruší. A když ne je úplně opravit, tak aspoň vylepšit.

Samozřejmostí je možnost nastavit si, aby vás Sense probudil v určité fázi spánku, ze které se neprobudíte úplně omámení. A pokud se vám dobře usíná třeba u deště, ani to nebude problém. Sense tyhle zvuky zvládá.

Zdroje: KickstarterTechCrunch, Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru