Seznam.cz nebude platit za reklamy dezinformačním serverům

Seznam.cz nebude platit za reklamy dezinformačním serverům

Internetový vyhledávač Seznam.cz se rozhodl bojovat proti lživým zprávám na internetu. Webů, které nepodložené informace poskytují, Seznam.cz nebude platit za reklamy. Nechce podporovat weby, které uvádí nepřesné, nebo fakticky nepodložené zprávy.

Seznam.cz už nebude podporovat weby s dezinformačním obsahem. V takovém případě se nejedná o žádnou novinku. Seznam.cz následuje zahraniční kolegy, kteří se snaží taktéž bojovat proti serverům se závadným obsahem. Zatím není přesně definované, o jaké weby se jedná. Víme jen to, že Seznam.cz má reklamu na nejznámějších dezinformačních kanálech AC24 nebo New world order opposition. V potaz současně přicházejí weby, které se zabývají konspiračními teoriemi. Tyto informace byly potvrzeny mluvčí Seznamu Táňou Lálovou, která dodává, že podrobnosti budou zveřejněny během příštího týdne.

sklik

Předtím, než Seznam.cz uveřejní reklamu na jakémkoli zpravodajském serveru, tak bude muset splňovat etický kodex Seznamu. Pokud server podmínky Seznamu nebude splňovat, nebude reklama možná. Reklamy od Seznamu mají název Sklik. Reklamu Sklik můžeme vidět i na poněkud populárních Parlamentních listech. Majitelem Parlamentních listů je miliardář a senátor Ivo Valenta. Parlamentní listy jsou i ministerstvem vnitra vnímány jako dezinformační server.

Sociolog se zaměřením na média Václav Štětka říká, že je to efektivní metoda, jak zamezit dezinformacím na internetu. Provozovatelé serverů by už web neprovozovali za účelem finančního zisku, ale jen ze své vlastní pohnutky k uveřejnění informací.

Krok drží Vodafone s Českou spořitelnou

Seznam.cz není první gigantickou firmou, která se do podobné věci pustila. Například telekomunikační firma Vodafone nechce, aby se jejich reklama objevovala na dezinformačních serverech. Současně se připojila Česká spořitelna.

Největší podíl na obratu firmy Seznam.cz mají reklamy Sklik. Ty tvoří přes 40 % všech reklamních zisků Seznamu. V roce 2015 byl obrat Seznamu 3,4 miliardy korun

Zdro, text/foto: seznam.cz

Zajímá se o psychologii, filozofii a pozitivní myšlení. Pravidelně se věnuje modernímu tanci a sportování. Ve volném čase spravuje svůj blog. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla. Stále studuje na univerzitě, ale práce je jejím koníčkem. Cíl je cesta, na které zdoláváte překážky, které vás posilují.

Komentáře

Nahoru