Skype bude automaticky nainstalovaný ve Windows 8.1

Skype bude automaticky nainstalovaný ve Windows 8.1

Microsoft včera oznámil, že v novém updatu Windows 8 bude automaticky zabudovaný Skype. Tímto chce pravděpodobně docílit větší rozšířeností Skype, který odkoupil před 2 lety za 8,5 miliard dolarů (v přepočtu asi 170 miliard Kč). Neměl by se ale Microsoft bát soudů?

Skype má totiž plno konkurentů. Těm se toto rozhodnutí Microsoftu nebude líbit, a je dost možné, že se budou soudit. Do určité míry se to totiž dá považoval za monopol. Podobný případ kdysi nastal i u Internet Exploreru. Proto se spekuluje, že Microsoft vytvoří Skype pouze z veřejně dostupných API pro Windows, aby měl aspoň nějakou ochranu.

Takto vypadá Skype pro Windows 8

Takto vypadá Skype pro Windows 8

Vynecháme-li tento risk, tak je to pro Microsoft jistě výborný tah. Skype by se díky tomuto kromu mohl stát o několik desítek procent používanějším a udělat si tedy ještě větší náskok na konkurenci.
Zdroj:techcrunch.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

  • Petr

    No a o kterým Skypu je řeč? Desktop verze to asi nebude podle snímku programu. :(

    • Miroslav Mirator Pavelek

      Tohleto Microsoft nijak nespecifikoval, ale osobně si myslím, že bude na výběr. Asi tak nějak jako u Internet Exploreru, který funguje jak přes Metro, tak i přes normální desktop.

Nahoru