Skype bude mít možná nového majitele. Bude jím Cisco?

Skype bude mít možná nového majitele. Bude jím Cisco?

Společnost Cisco, vynikající v oboru komunikací a technologií, má podle serveru TechCrunch zájem o službu Skype a to se vším všudy. Údajně nabízí 5 milionů dollarů a svojí nabídku vznesla ještě před debatovanou primární emisi akcií Skypu, která by měla být dokončena během pár měsíců.

Celá nabídka trošku předčila všechna očekávání a leckomu se zdá příliš vysoká. Skype od osamostatnění vydělal 406 milionů dolarů a jeho čistý zisk je však pouze 13 milionů.

Právě finanční problémy jsou důvodem, proč se společnost eBay v roce 2009 Skypu zbavila. Skype se může chlubit 560 miliony uživateli, přičemž placená služba SkypeIN a také SkypeOut využívá 8,1 milionu z onoho stamilionového čísla.

Podle TechCrunch byl mezi zájemci i samotný Google, který nedávno aktivoval VoIP hovory z webového prostředí Gmailu. Pracuje však s jabberem a nejlepším zájemcem se zatím jeví právě již zmíněná společnost Cisco, která je v dané branži velmi příhodná.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru