Skype varuje uživatele před škodlivým virem

Společnost Skype doporučuje svým uživatelům, aby neklikali na odkaz, který se objevuje v chatu. Tento odkaz totiž rozšiřuje vir, který zapojuje počítač do sítě botnetu.

Neklikejte na větu v chatu “lol is this your profile pic?” ve Skype. Společnost upozorňuje, že ví o této záležitosti a pracuje na řešení problémů. Uživatelé již několik dní na sociálních sítích varují navzájem další uživatele před touto hrozbou.

Skype virus

Po kliknutí na odkaz se do počítače dostává červ, který pracuje s počítači v operačním systému Windows. Nahrání proběhne přes servis hotfile.com. V případě úspěšného napadení rozešle podobné odkazy všem kontaktům ze seznamu ve Skype. Odkaz funguje také v němčině.

Podle údajů antivirové společnosti Sophos představuje virus variant známého červa Dorkbot, který se rozšiřuje přes sociální sítě Facebook a Twitter.

Společnost Skype vznikla roku 2003. Počet uživatelů nyní dosahuje kolem 500 milionů a měsíční návštěvnost dosahuje 170 milionů. V roce 2011 koupila Skype společnost Microsoft za 8,5 miliardy dolarů.

Zdroj: Chicago Tribune

Komentáře

Nahoru