Sledování krav pomocí internetu- novinka britských farmářů

Sledování krav pomocí internetu- novinka britských farmářů

Technický pokrok se nedá zastavit a nyní postihl i nejdůležitější část populace – farmáře a zemědělce. V Británii zašli využívat farmáři internet na sledování krav, který jim velice usnadní život po dvacet-čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu.

Při návštěvě britské farmy v Essexu byste se zarazili, pro každá kráva má speciální obojek. Důvod je jasný, farmáři ve Velké Británii začali využívat GPS ( který mají krávy v obojcích), který sleduje chování krávy. Program se zaměřuje předem na spánek, dle kterého mohou farmáři určit počínající nemoc a popř. ji ihned začat nějakým způsobem léčit ještě před úplným startem nemoci. Toto jim velice usnadní práci v několika směrech – léčba jedné nemoci stojí velké peníze ( až 300 liber). Díky internetovému sledování nemusí dávat tak velké výdaje a dodržovat větší prevenci.

Startup dostal na vývoj obojku s GPS a 3G modulem tříletý grant ve výši 2 milionů liber. Projektů podporující farmáře stále více přibývá, neboť si stále více lidí uvědomuje, jak je tento trh velký. Obchod s rybami se nyní v číslech hodnotí v přepočtu na 75 miliard dolarů, proto firma Hawai Oceanic technology neváhá a začíná vytvářet mořské sádky pro naše budoucí generace na dálkové ovládání, což má výhodu rychlé manipulace, ale nevýhodu v tom, že velké množství lidí přijde o své dosavadní pracovní pozice.

Farmářům mají pomoci i nové technologie v obraně proti divokým prasatům nebo proti plísním na vinné révě, které ročně působí v Evropě velké škody, které dosahují až k 5 miliard euro, takže vinaři za tuto technologii utratí jistě velké částky.

zdroj: mashable.com / foto: sxc.hu

Štítky: , ,

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru