Dnes vyšlo 1 článků

„Slušný“ zloděj iPhonu opsal přes tisíc kontaktů z telefonu, ten si pak ale nechal

„Slušný“ zloděj iPhonu opsal přes tisíc kontaktů z telefonu, ten si pak ale nechal

Našel se „slušný zloděj“, který ukradl iPhone a následně veškeré kontakty uložené v zařízení opsal na papír a i se SIM kartou odevzdal původnímu majiteli. Kromě toho iPhonu, ten si ponechal. Alespoň dodržel část svého slušného chování, na co by mu vlastně cizí telefonní čísla byla? :-)

Obětí, které telefon odcizili, byl Zou Bin (majitel nočního klubu), který si po zavírací době zavolal taxík, do kterého vstoupil spolu s neznámým mužem, který mu během jízdy ukradl iPhone. Možná byste to po marném hledání oplakali, ale Zou měl v iPhonu přes 1000 cenných kontaktů, které nutně potřeboval. Proto po té, co zjistil, kdo mu mobil vzal, napsal SMSku:

Vím, že jsi ten muž, vedle kterého jsem seděl. Mohu tě ujistit, že si tě najdu.

A na podruhé žádal Zou o zmiňované cenné kontakty:

Podívej se na kontakty v mém telefonu a dojde ti, v jakém oboru dělám. Pošli mi telefon zpátky na přiloženou adresu.

Většinou majitelé čínských nočních klubů mají rozsáhlé kontakty především v podsvětí. A tak zloději přišlo asi zřejmé, že dráždí hada bosou nohou.

stolen-iphone-contacts

Tisíc poctivě přepsaných kontaktů muselo dát zabrat …

Když si to zloděj doopravdy rozmyslel, našel Zou ve své schránce 11 ručně přepsaných stran veškerých kontaktů, které byly v iPhonu a k tomu ještě obálku se SIM kartou. A iPhone? Ten si zloděj ponechal. Původnímu majiteli to bylo v celku jedno, hlavně že měl kontakty, které měly rozhodně několikanásobně vyšší cenu než ten telefon.

Muselo to chvíli trvat. Ručně opsat 1000 kontaktů i s telefonními čísly není žádná legrace. Myslím si, že zloděj musel mít na ruce otoky.

komentuje krádež původní majitel

Co z toho vyplývá? Rozhodně (vždy) zálohujte své telefonní kontakty, neboť žádný člověk, který by vám dal SIM kartu a vaše kontakty se u nás v České republice na sto procent asi nenajde.

foto/zdroj: imoreappleiphone5s

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru