Smartfony se budou stále více používat pro zdravotní účely

Mluvení a posílání zpráv není nyní aktuálním požadavkem na smartfony, protože je běžné a technicky velmi pokročilé. Stále více se chytré telefony budou používat pro odhalování a sledování zdravotních rizik od ušních infekcí až po bakterie v pitné vodě.

Zdravotní aplikace se zpočátku zaměřily na spotřebitele, diety a cvičení. Například MobiHealthNews.com sleduje pokroky v mobilním zdraví a zdravotnické technice. Aplikace pro podporu zdraví potřebují inovace. iPhone využívá pouze asi 20 lékařských nebo zdraví orientovaných aplikací. Nejde o náhradu lékaře, ale přirozené sledování vlastního zdravotního stavu.

Jednou z nejnovějších aplikací je iBGStar – měřič krevní glukózy, která se váže k iPhonu nebo iPadu pro monitorování diabetu. Uživatel obdrží informace o svém stavu a zařízení je velmi malé. Několik dalších smartpfonů s lékařskými monitorovacími zařízeními je v různých vývojových fázích. EKG využívá iPhone mikrofon nebo blesk fotoaparátu pro výpočet úderů srdce za minutu. Po změření pulsu a vložení do telefonu dojde k aktivaci aplikace. Hodí se pro aerobní cvičení, ale není určen jako zařízení pro monitorování. Je ke stažení na iTunes za 2,99 dolaru.

Zdravotní aplikace jsou jistě zajímavou a užitečnou cestou k využití chytrých telefonů. Čeká je nepochybně bouřilý rozvoj. Kontrola zdraví online může zachraňovat životy nebo předcházet nemocem.

Zdroj: USAToday

Komentáře

Nahoru