Snapchat: Kromě fotek si můžete posílat už i peníze

Snapchat nedávno oznámil, co je výsledkem jeho spolupráce se Square. Tahle služba založená na fotografiích se totiž rozhodla udělat další krok kupředu a neomezovat se pouze na vizuální obsah. Nyní vám umožňuje odesílat i platby.

Snapchat překvapil. Tahle sociální síť pro teenagery se spojila se Square, službou pro platební řešení, a společně představili platební systém Snapcash.

Když už mluvíme o těch teenagerech, tak je potřeba dodat, že tenhle platební systém můžete využívat pouze v případě, že vám již bylo 18. A taky jen pokud žijete v USA. Takže těžko říct, kolik uživatelů si najde.

Nicméně je to jednoduché. Jediné, co musíte udělat, je přidat k aplikaci svůj účet, ze kterého se budou peníze odesílat. Pak už v chatu jen jednoduše napíšete částku a kliknete na zelené tlačítko se symbolem dolaru.

snapcash

Zda lidé funkci budou využívat, je ale otázkou. Jen si vzpomeňme na nedávný incident, kdy ze Snapchatu uniklo 100000 fotografií. Troufli byste si přes takovou nedůvěryhodnou službu odesílat peníze? Zřejmě ne, že? Nicméně veškeré bankovní údaje by měly být uloženy pod záštitou Square, takže o bezpečí svých údajů se prý nemusíte bát.

Jeden SnapCash už ale existuje

A víte, co je na tom nejzajímavější? Jedna služba s názvem Snapcash již existuje. Ta však se Snapchatem ani jeho nově vzniklou službou nemá nic společného. Myslíte, že o tom Snapchat ví? Nebo co bude dělat, až to zjistí?

Zdroje: We Are Social Media, The Next Web

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru