Dnes vyšlo 1 článků

Šňupací „čokoláda“ pro dospělé. Dětem tenhle prášek nedávejte!

Zdá se vám šňupací „čokoláda“ úlet? Ve světě se o ní přitom mluví už dva roky. Nicméně tento nejnovější hit ve Spojených státech Coco Loko obsahuje krom raw kakaového prášku i kofein, taurin, guaranu, gingko bilobu, jež mají po požití navodit pocit pohody až euforický stav. Dá se tedy tento prášek považovat za obdobu energetického nápoje?

Podívejte se sami na způsob užívání a recenzi tohoto produktu Coco Loko (vyroben primárně z kakaových bobů). Dle recenzenta ucítíte po užití nejen chuť pravé čokolády, ale i mátu a zázvor:

Zakladatel firmy Nick Anderson uvedl, že takovéto užití a účinky prášku s lékaři nekonzultoval, věří však, že je zcela bezpečný (max. povzbudí serotoninovou reakci). The Washington Post oproti tomu citoval lékaře Andrewa Lanea z kliniky ORL, který uvedl, že nikdo takovéto požití doposud blížeji nezkoumal, takže to nemůžeme s jistotou vědět. Produkt dále prověří Úřad pro kontrolu potravin a léčiv v USA.

Šňupací „čokoláda“ (ve skutečnosti raw kakaový prášek)

cokoBalení výrobku Coco Loko od firmy Legal Lean (Orlando) o hmotnosti 3,5 gramu získáte za částku 20 – 25 dolarů.

Budou Coco Loko v budoucnu používat jako legální „speed“ hlavně teenageři?

Některá média se tohoto trendu obávají. Přestože však výrobek slibuje podobné účinky jako droga, my přisuzuje podobná prohlášení spíše na vrub šikovnému public relations výrobce. Samozřejmě – látka díky vdechnutí může mít silnější účinek – ale pořád se ve složení produktu nenachází jediná nelegální omamná či návyková látka. Nicméně dětem se jeho podání vyvarujte, mělo by za následek značnou hyperaktivitu či bušení srdce – to může čekat i vás.

Čistý nebo ochucený šňupací čokoládový resp. kakaový prášek není žádnou novinkou, podívejte se s námi na vynález chocolatiera, který vymyslel na jeho užití dokonce zařízení nazvané „chocolate shooter“:

Zdroje: Dailymail.co.uk, Washingtonpost.com, Usatoday.com, Youtube.com, Wikipedia.com

Komentáře

Nahoru