Sociální převrat očima Googlu

Sociální převrat očima Googlu

Do světa byla vypuštěna zpráva, která by měla otřást internetem. Google vyvíjí vlastní sociální síť.

Google zaspal vývoj internetu. Nechal si utéct konkurenci a stojí v pozadí slavného Facebooku a dominantního Twitteru. Bylo to jen otázkou času než vedení Googlu pochopilo, že síla dnešního internetu je v sociální konektivitě. Snaží se zachránit, co se dá a je to vidět i v jeho snahách. Mimo sítě Google Talk, oblíbeného GMailu a vzájemném provázání těchto dvou služeb přišel s dalším projektem Google Buzz (hlášky) ve kterém, podobně jako ve Facebooku, mohou uživatelé sdílet statusy prostřednictvím rychlých zpráviček přímo v GMailu. Do kvalit plně rozvinutých sociálních sítí to však má daleko.

Na otázku, jestli bude sociální síť Googlu jen „Facebook přes kopírku“, odpověděl Eric Schmidt, že „svět nepotřebuje kopii již existujícího“. Uvidíme zda-li přinese Google něco revolučního.

Služby Googlu jsou skvělé, praktické a použitelné (např. Picasa, Chrome, GMail a jiné) ale Google se neumí na tomto poli dobře prosadit. Jeho hlavním produktem je stále vyhledávání na internetu a to v dohledné době zůstane nezměněno.

Komentáře

Nahoru