Sociální sítě v Belgii ovládly fotografie koček

Už třetí den platí v belgickém hlavním městě mimořádná bezpečnostní opatření kvůli hrozbě teroristického útoku. Stále nejezdí metro, školy jsou zavřené. Úřady prosí lidí a média, aby nepsali o tom, kde všude jsou policisté, aby případně nepomáhali teroristům. Lidé proto na sociální sítě začali umisťovat fotografie koček pod hashtagem #BrusselsLockdown.

Úřady se v neděli obrátily na média a veřejnost, aby nesdělovaly podrobnosti ohledně policejních akcí, aby se informace případně nedostaly k hledaným lidem. Belgičané proto spontánně umisťují na sociální sítě obrázky koček a fotomontáže s nimi. Na některých figurují kočky se zbraněmi, jindy mají na hlavách muslimské šátky.

Obáváme se útoku jako v Paříži, s několika útočníky na několika místech; vysvětlil prodloužení mimořádných opatření premiér Charles Michel.

Screenshot_3

Zdroj: Novinky

Natálie je další ženou v naší redakci magazínu Objevit.cz (celkově čtvrtou :-)). Věnuje se převážně novým technologiím, marketingu a sociálním sítím. Natálie se zajímá také o zdravý životní styl a pomocí Instagramu se snaží motivovat a inspirovat ostatní fitness nadšence.

Komentáře

Nahoru