Šílený patent na inteligentní paruku od značky Sony

Sony nedávno podal přihlášení o patent na inteligentní paruku. Co všechno paruka dokáže? Vyfotit vás, detekovat okolní objekty nebo používat laserové ukazovátko (popř. přepínat stránky v prezentaci).

Svět technologií se stále více a více rozrůstá. Technologické společnosti jako Apple, Samsung apod. se předhánějí o to, kdo bude mít lepší a novou technologii (a pak co nejrychleji patentovat). Počet patentů za poslední dobu poměrně hodně stoupl. Důkazem je patent na inteligentní hodinky Galaxy Gear (Samsung), skenování očí (Samsung), Touch ID senzor (Apple), aj.

V budoucnu bychom se měli však dočkat i inteligentní paruky. Vtip? Ne, další šílený patent technologické společnosti Sony.

Sony inteligentna parukou

Patent na inteligentní paruku

„… výpočetní zařízení na nošení, které pokrývá alespoň část hlavy uživatele a skládá se z alespoň jednoho senzoru pro zpracování vstupních dat a komunikačního rozhraní, které je spojeno s procesní jednotkou pro komunikaci s druhým výpočetním zařízením…“ popis v patentovaném podání

Sice absurdní, ale paruka bude komunikovat se samotným uživatelem prostřednictvím jeho smartphonu. A jak?

Chytrá paruka pro každého

Paruk bude svého uživatele informovat o dění prostřednictvím vibrací smartphonu. V patentu se i společnost zmiňuje o fotoaparátu, ultrazvukovém snímači pro detekci okolních objektů nebo o laserovém ukazovátku. Už jenom samotná představa této paruky musí být komická. Díky paruce je možné přepínat stránky během prezentace tím způsobem, že prezentující se dotkne své kotlety. 

Sony oznámila, že paruka je nevhodnějším místem pro krytí elektronických zařízení.

zdroj: gizmodo.com

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru