Soudce v USA uznal Samsung vinným z porušení 4 patentů Apple

Soudce  ITC (International trade comission – Mezinárodní obchodní komise) v USA uznal Samsung Electronics vinným z porušení čtyř patentů. Jedno porušení se například týká napodobení vzhledu iPhonu společnosti Apple a další technologie dotykového displeje, jehož autorem je Steve Jobs.

Společnost Apple tak dosáhla dalšího vítězství nad Samsungem na trhu v USA. Před několika měsíci Samsung prohrál jiný spor a musí zaplatit přes 1 miliardu dolarů pokuty. V tromto případě žalovala společnost Apple 6 patentů, ale narušení bylo konstatováno u čtyřech.

ITC má právo zakázat prodej zařízení vyrobených mimo USA, která narušují patentové zákony. Společnost Apple podala ke komisi návrh na zákaz prodeje mnoha zařízení včetně Samsung Galaxy Tab, Galaxy Nexus, Galaxy S II a Galaxy Note. Zároveň popsala změny, jaké musí Samsung na zařízeních provést, aby nebyly narušovány patenty.

Řešení soudce ITC musí být schváleno celou komisí. Očekává se, že k tomu dojde 25.února 2013. Pokud dojde k zákazu prodeje a ITC potvrdí verdikt, jedině prezident USA může rozhodnutí změnit.

Společnost Apple má v USA 34% podíl na trhu smartphoů a Samsung pouze 18%. Na světovém trhu dominuje Samsung. Na trhu tabletů je ale dominantní společnost Apple, která má 70% podíl a Samsung získal pouze 9,2 %.

Zdroj: Nasdaq

Komentáře

Nahoru