Spánek v práci stál bankéře stovky milionů eur

Spánek v práci stál bankéře stovky milionů eur

Bankéř usnul na klávesnici a omylem odeslal místo 63 eur, 222 milionů. Nikdo si toho nevšiml, peníze naštěstí zastavil počítač. 

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že několik posledních dní byly takové unavené, všem se chtělo spát, počasí bylo takové pochmurné, apod. Na toto zřejmě doplatil jeden bankéř v německém Frankfurtu. Zřejmě omylem usnul při zadávání transakce na své klávesnici, a tímto malým nedopatřením odeslal 222 222 222 eur, chcete-li 222 milionů eur (5555555550 Kč, ve zkratce přes 5,5 miliardy korun). Mimochodem, původní transakce měla být necelých 63 eur.

Velký pracant, určitě by pokořila rekord

Výhodou však je, že banka je na takovéhle omyly pojištěná, takže odeslané transakce kontroluje ještě jeden člověk. Byla to žena, která podle vyrozumění soudu 603 plateb kontrolovala 1,34 vteřiny, což asi nepracuje tak rychle, aby ještě všechno důkladně ověřila. Následující zakázky, kterých bylo přes 100 kontrolovala trošku zodpovědněji, 3 vteřiny.

calculator

Ať jste řidič nebo lékař, v práci můžete usnou také…

Výpověď na hodinu

Banka následně vyhodila tuto čtyřicetiletou ženu za vážný přestupek. Ta to však nenechala. Celou věc dala k soudu, kde ji dali za pravdu, že by ji banka neměla ihned vyhodit, ale pouze napomenout.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Taky bych chtěl dostat od banky jen tak miliony eur

A jak to dopadlo vlastně s těmi penězi?

Banka o žádné miliony nepřišla, a to opět díky technice, neboť transakci zastavila automatická počítačová kontrola zadaných plateb.

V Německu jsou na tato „překlepy“ už zřejmě zvyklí, neboť například i v loňském roce jedna z německých banek udělala z drobné částky miliony…

foto: sxc.hu

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru