Společnost Apple koupila startup Faceshift, jehož technologie byly využity v nejnovějším filmu Star Wars

Technologický gigant Apple v pravidelných intervalech kupuje menší startupy, jejich technologie se následně snaží využít v některém ze svých produktů. Společnost Apple nově odkoupila švýcarský startup Faceshit, který umožňuje díky své motion capture technologii vytvářet animované avatary, kteří zvládají s velkou přesností napodobovat grimasy člověka.

Společnost Apple už o odkoupení tohoto startupu uvažovala delší dobu, nicméně až nyní je obchod oficiálně potvrzen. Bude ještě zajímavé sledovat, jak společnost Apple s touto technologií naloží. V posledních letech totiž Apple koupil hned několik evropských startupů, které vyvíjely podobné motion capture technologie. Například startupy Metaio, PrimeSense nebo Polar Rose, je otázka, co tímto krokem společnost zamýšlí.

faceshift-2

Postavičky díky Faceshiftu získávají reálné výrazy

Hlavní náplň byly ve Faceshiftu vizuální efekty v hrách nebo filmech, kde pomocí technologií Faceshiftu mohly herní postavy přebírat reálné výrazy hráčů, což ústí v realističtější herní zážitek. Ve filmu se zase animované postavičky stále více podobají reálným hercům a jejich pohybům obličeje.

faceshift-3

Zdroj: Techcrunch

Natálie je další ženou v naší redakci magazínu Objevit.cz (celkově čtvrtou :-)). Věnuje se převážně novým technologiím, marketingu a sociálním sítím. Natálie se zajímá také o zdravý životní styl a pomocí Instagramu se snaží motivovat a inspirovat ostatní fitness nadšence.

Komentáře

Nahoru