Tisková zpráva: Společnost eBay Inc. žádá uživatele aukčního portálu eBay, aby si změnili hesla

Společnost eBay Inc. (burzovní index NASDAQ: EBAY) dnes oznámila, že požádá uživatele serveru eBay, aby si změnili svá hesla. Důvodem je kybernetický útok, který ohrozil databázi obsahující šifrovaná hesla a další nefinanční data. Po provedení rozsáhlých testů na svých sítích společnost uvedla, že nemá žádné důkazy o tom, že by ohrožení mělo pro uživatele eBay za následek neoprávněné aktivity, a neexistuje žádný důkaz o neoprávněném přístupu k informacím o finančních prostředcích nebo kreditních kartách, které jsou uloženy odděleně v šifrovaných formátech. Změna hesla však představuje nejlepší strategii a pomůže zvýšit bezpečnost uživatelů aukčního portálu eBay.

Informační bezpečnost a ochrana dat zákazníků mají pro společnost eBay Inc. zásadní význam, a eBay lituje jakýchkoli obtíží nebo obav, které může toto resetování hesel našim zákazníkům způsobit. Víme, že naši zákazníci nám své informace svěřují s důvěrou. Náš závazek zachovat bezpečný a důvěryhodný globální trh podporující růst bereme vážně.

Kybernetičtí útočníci ohrozili přihlašovací informace několika zaměstnanců, a tím umožnili neoprávněný přístup k firemní síti eBay, uvedla společnost. Společnost celou záležitost vyšetřuje ve spolupráci s orgány činnými v trestním řízení a předními bezpečnostními experty, a uplatňuje nejlepší forenzní nástroje a postupy pro ochranu zákazníků.

Databáze, která se mezi koncem února a začátkem března stala terčem útoku, obsahovala název zákaznické stránky eBay, šifrovaná hesla, e-mailové adresy, fyzické adresy, telefonní čísla a data narození. Databáze však neobsahovala finanční ani jiné důvěrné osobní informace. Společnost uvedla, že ohrožení přihlašovacích údajů zaměstnanců bylo poprvé zjištěno asi před dvěma týdny. Rozsáhlé forenzní postupy následně identifikovaly ohroženou databázi eBay, což společnost právě dnes oznámila.

Společnost uvedla, že nezaznamenala žádné známky zvýšené neoprávněné aktivity na účtech aukčního portálu eBay. Dále společnost uvedla, že nemá žádné důkazy o neautorizovaném přístupu k osobním nebo finančním informacím uživatelů platební brány PayPal ani o jejich ohrožení. Data platební brány PayPal jsou uložena odděleně v zabezpečené síti, a veškeré finanční informace brány PayPal jsou zakódovány.

Počínaje dnešním dnem budou uživatelé aukčního portálu eBay upozorněni prostřednictvím e-mailu, místní komunikace a pomocí dalších marketingových kanálů, že mají změnit své heslo. Kromě toho, že společnost eBay žádá uživatele o změnu hesel, dále oznámila, že doporučuje všem uživatelům aukčního portálu eBay, kteří používají stejné heslo na dalších stránkách, aby změnili také tato hesla. Stejné heslo by se nikdy nemělo používat na více stránkách nebo účtech.

O společnosti eBay Inc.

eBay Inc. (burzovní index NASDAQ: EBAY ) je přední globální společnost v odvětví obchodu a plateb poskytující robustní platformu, na které mohou soupeřit a vítězit obchodníci všech velikostí. Společnost byla založena v roce 1995 v San Jose v Kalifornii. eBay Inc. spojuje miliony kupujících a prodávajících a v roce 2013 dosáhl objem jejích obchodů 205 miliard dolarů*. Tohoto objemu jsme dosáhli prostřednictvím aukčního portálu eBay, jednoho z největších světových on-line trhů, který umožňuje uživatelům nakupovat a prodávat téměř ve všech zemích na světě. Využíváme platební bránu PayPal, která umožňuje jednotlivcům a firmám bezpečně, snadno a rychle odesílat a přijímat digitální platby, a dále eBay Enterprise, který umožňuje vícekanálový obchod, vícekanálový maloobchod a digitální marketing globálním podnikům v USA a v dalších zemích. Dále oslovujeme miliony zákazníků prostřednictvím specializovaných trhů, jako jsou například StubHub, největší světový trh se vstupenkami a tříděné stránky eBay, které dohromady působí ve více než 1000 městech po celém světě. Další informace o společnosti a jejím globálním portfoliu on-line značek najdete na stránkách www.ebayinc.com.

* Toto upravené číslo vychází z rozhodnutí odstranit z celkových metrik GMV a ECV hodnotu GMV (gross merchandise volume, hrubý objem obchodu) vozidel a nemovitostí (dříve uvedená hodnota ECV pro rok 2013 byla 212 miliard dolarů, včetně GMV vozidel a realit).

Kontakty

eBay Inc.

Kontakt pro vztahy s investory:

Tracey Ford

tford@ebay.com

Tom Hudson

thhudson@ebay.com

nebo

Kontakt pro vztahy s médii:

Amanda Miller

press@ebay.com

nebo

Žádosti investorů o informace:

408-376-7493

nebo

Firemní noviny:

http://www.ebayinc.com/news

nebo

Webové stránky pro vztahy s investory:

http://investor.ebayinc.com

Zdroj: eBay Inc.

Tuto tiskovou zprávu najdete online na adrese:

http://www.businesswire.com/news/home/20140521005813/en

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru