Společnost Oracle představila velkokapacitní databázi s objemem až 26 TB

Zařízení Exadata X3 bylo představeno na OpenWorld. Používá velkokapacitní paměťovou hierarchii, když je schopné automaticky přesunovat aktivní data do pamětí flash a RAM při zachování méně aktivních dat na nízkonákladových discích.

Ve srovnání s aktuální nabídkou jiných zařízení Exadata X3 nabízí čtyřnásobnou flashovou kapacitu paměti a až o 40 procent rychlejší odezvy. Dokáže zpracovat až 100 GB dat za vteřinu. Juan Loaiza, který je senior viceprezidentem společnosti Oracle pro Systems Technology řekl, že s tímto Exadata zařízením se data přesunou od disků s pamětí na data v paměti disku s okamžitou podporou.

Exadata X3

Exadata X3 má také rychlejší procesory a více sítí. Hlavní výhodou je, že zařízení má tolik paměti, aby bylo vhodné pro všechny pracovní zátěže. Zatímco Exadata X2, který byl představen na OpenWorld v roce 2010, měl 5 TB, X3 má nyní 22 TB spolu s 2 TB nebo 4 TB DRAM pamětí na jednom stojanu.

Cena X3 je přesně stejná jako X2. Pro stávající zákazníky Exadata je možnost buď přenést data ze starších strojů do nového X3, nebo mohou vytvořit jednotnou databázi mezi více zařízeními Oracle.

Zdroj: V3

Komentáře

Nahoru