Společnosti Apple a Motorola se zřejmě dohodly ve sporu o licencích

Patentové spory v Německu mezi Apple a Motorola mají střídavé úspěchy a neúspěchy. Proto se společnosti snaží dohodnout. V únoru německé soudy zamítly žalobu Motoroly, která požadovala zákaz prodeje iPhonů a iPadů.

Německý soud konstatoval, že patenty Motoroly se vztahují k běžným průmyslovým standardům a patří do kategorie FRAND (fair, reasonble and non-discriminatory). Zároveň zamítl žalobu Motoroly na užívání 3G sítí ve smartfonech a tabletech Apple.

V jiném případě ale německý soud přiznal oprávněnost žaloby společnosti Motorola v otázce přenosu dat v mobilních sítích a v případu online služby Apple iCloud. Ta se týkala synchronizace elektronické pošty a dalších dat mezi zařízeními.

Společnosti se zalekly řešení soudu v otázce patentů mezi Apple a Samsung a vedou nyní jednání. Jde především o způsob předání FRAND patentů. Pokud se nedomluví, určí royalty prémii soud. Pokud dojde k dohodě, tak se bude týkat německého trhu, ale hlavní spor o patenty se vede na trhu v USA. Tento soud začal v říjnu 2010 a týká se kolem 40 patentů.

Motorola Mobility nyní patří společnosti Google, která ji koupila letos za 12,5 milirady dolarů. Apple podávala na Motorolu antimonopolní žalobu k Evropské komisi, protože údajně Motorola používá běžných průmyslových patentů v boji s konkurencí.

Zdroj: Electronista

Komentáře

Nahoru