Společnosti Rovio Entertaiment klesl zisk o více než polovinu, můžou za to prý investice

Společnosti Rovio Entertaiment klesl zisk o více než polovinu, můžou za to prý investice

Společnost Rovio Entertaiment, která stojí za legendární a populární hrou Angry Bird podle posledních výsledků klesl o polovinu zisk. Ředitel firmy to odůvodnil tím, že za to mohou nedávné investice do nového byznys plánu, nové animace a videodistribuce.

Asi nikomu nemusím představovat hru, která se již párkrát objevila na prvních pozicích různých žebříčků. Abych vám ještě trošku napověděl, jedná se o hru, ve které hrajete za malé různobarevné ptáčky a vaším cílem je střílení nimi do různých objektů. Ano, pochopili jste správně, mluvím o hře Angry Birds, která pochází z finského herního studia s názvem Rovio Entertaiment. Ta před nedávnem zveřejnila své finanční výsledky za minulý rok. Jak dopadly? Abych pravdu řekl, tak jako po útoku malých ptáčků, které oni vytvořili.

Co jsme se tedy dozvěděli?

Příjmy této společnosti činily v minulém roce takřka 156 milionů eur, což bylo o 0,8 mil. více (155,8 milionů eur)než v roce 2012. Už při těchto číslech můžeme vidět, že firma neměla až tak moc velký posun v číslech… Provozní zisk Rovio Entertaiment pro změnu činil 36,5 milionů euro, z čehož zjistíme, že tvůrcům této hry klesl zisk o více než polovinu, neboť v roce 2012 tento zisk činil 76,8 milionů eur. A zbývá nám tu ještě čistá zisk, který také klesl na 26,9 milionů eur. Mimochodem rok před tím čistý zisk činil 55,5 milionů eur.

angry-580x433

 

Důvod? Investice

A proč firmě tolik klesl zisk? Dle slov ředitele firmy Soininena za tento pokles můžou investice do nových byznys modelů, videodistribuce a animacích.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru