Spotify: Dvořákova symfonie je prý ze Star Treku

Je fajn, že dnes máme globální svět a můžeme využívat mezinárodní služby. Problém ale nastává, když se někde v zahraničí snaží pokrýt třeba i Českou republiku a tak úplně se v našich záležitostech nevyznají. Spíš vůbec. Něco podobného se stalo na Spotify. Na druhou stranu možná je to jen nějaké nedopatření. Kdo ví.

Používáte Spotify? Do Česka přišlo docela nedávno, teprve koncem loňského roku. Můžete pomocí něj procházet hudbu podle interpreta, žánru a dalších parametrů, tvořit playlisty, sdílet, nebo stahovat. A to všechno buď na počítači nebo v aplikaci pro iOS či Android.

Nutno dodat, že Spotify k nám přišlo už docela pozdě a muselo se tak vyrovnat s několika vážnými konkurenty. Dalo by se ale říci, že se mu daří. Jenže stále je vidět, že v Česku prostě není doma. Minimálně v české hudbě se nevyzná.

Star Trek nebo rovnou Čelisti?

Možná si ještě vzpomenete na hodiny hudební výchovy ze základních škol a vybavíte si Antonína Dvořáka. Určitě vám prolétne hlavou aspoň jeho Rusalka. My se teď ale pojďme podívat na Symfonii č. 9.

Tahle symfonie bývá též zvána Novosvětská nebo Z Nového světa (v anglické verzi tedy From the New World). Pod názvem Novosvětská ji na Spotify rozhodně nedohledáte. From the New World už je lepší. Nicméně úplný název na Spotify zní New World‘ Symphony.

A je tu ještě něco horšího. Jak upozornil ve svém tweetu Marcel Banán @probubbly, Novosvětská je podle Spotify ze Star Treku! Ono si ji prý spousta lidí plete i s hudbou z Čelistí, Dvořák byl na svou dobu hodně napřed.

 

star-trek-themes

Nebo si snad dokážete Dvořákovy skladby spojit se světem vesmírné lodi USS Enterprise? Jen ten název Z Nového světa by možná seděl…

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru