Štítek: Akvizice

lifelock

Symantec kupuje startup na ochranu identity za 2,3 miliardy dolarů

V letošním roce se na trhu s antivirovými programy odehrál velký obchod, kdy pražský Avast Software koupil původně české AVG za 1,3 miliardy dolarů. A nyní se objevila další akvizice, kdy americký Symantec stojící za antivirem Norton koupil bezpečnostní startup LifeLock za 2,3 miliardy dolarů.

946_432_newsroom_release_tw

Americký operátor AT&T kupuje mediální společnost Time Warner za 85 miliard dolarů

Americká telekomunikační společnost AT&T v loňském roce koupila provozovatele satelitního vysílání DirecTV za 48,5 miliard dolarů. A nyní odkoupila mediálního giganta Time Warner, pod jehož křídla patří například televizní stanice HBO či CNN, za 85,4 miliard dolarů.

nascent

Facebook získal startup, který zrychlí výrobu hardwaru

Společnost Facebook, která provozuje světově nejznámější sociální síť, získala startup pro rychlou výrobu hardwaru. Konkrétně se jedná o startup Nascent Objects, který zjednodušuje produktový design a výrobu.

the-honest-company

Herečka Jessica Alba prodává startup s kosmetikou a doplňky

Americká herečka Jessica Alba je atraktivní žena a úspěšná podnikatelka, která v roce 2011 založila startup The Honest Company. Společnost se specializuje na prodej ekologických přípravků, plenek, oblečení a kosmetiky pro rodiny s dětmi formou balíčků, jež jsou rodinám každý měsíc zasílány v podobě předplatného.

mac-459196_1280

Google kupuje softwarovou společnost Apigee za 625 milionů dolarů

Společnost Google oznámila, že plánuje koupit startup Apigee, jehož software pomáhá firmám při komunikaci s mobilními a webovými aplikacemi používanými zákazníky a partnery. Internetový gigant, který chce touto akvizicí posílit své aktivity v oblasti cloudových služeb, kupuje vývojářskou firmu za 625 milionů dolarů (15 miliard korun).

eye-232316_1280

Intel chce mít vlastní umělou inteligenci. Kupuje firmu Movidius

Společnost Intel je největším světovým výrobcem polovodičových obvodů a velkým hráčem na trhu s počítačovým hardwarem. Technologický gigant koupil společnost Movidius, specialistu na čipy pro umělou inteligenci a vizuální vnímání počítačů.

cnews

Mladá fronta koupila specializované stránky Cnews.cz

Vydavatelství Mladá fronta, které je pod křídly Františka Savova, oznámila další akvizici. Od brněnské společnosti Extra Publishing, která je pod vedení Pavla a Ivana Pospíšilových, koupilo stránky Cnews.cz specializované na informační technologie.

vurb

Snapchat kupuje aplikaci Vurb za 110 milionů dolarů a vyřeší tak své problémy

Snapchat získal mobilní vyhledávací a doručovací aplikaci Vurb za 110 milionů dolarů. Snapchat neustále roste. V roce 2013 odmítl akviziční nabídku ve výši 3 miliard dolarů od Facebooku. A zdá se, že udělal dobře, protože nyní má 150 milionů denních uživatelů a hodnotu 20 miliard dolarů. I přesto má ale Snapchat problémy.

Monster

Randstad koupil jeden z největších pracovních portálů za 429 milionů dolarů

V oblasti náboru talentovaných lidí se začínají prosazovat různé startupy, přičemž velkého úspěchu se dočkal pracovní portál Monster.com. Pod značkou Monster Worldwide působí ve čtyřiceti zemích světa, a to včetně České republiky, a zaměstnává 50 tisíc pracovníků.

mac-459196_1280

Google kupuje cloudovou platformu Orbitera za 100 milionů dolarů

Společnost Google včera 8. srpna 2016 oznámila další akvizici, se kterou by se měla posunout před Amazon AWS, Saleforce a Microsoft v oblasti podnikových služeb. Internetový gigant totiž získal startup Orbitera, který nabízí prostřednictvím cloud řešení nákup a prodej softwaru.

yahoo-76684_1280

Americký operátor Verizon kupuje Yahoo za 4,83 miliard dolarů

Americký operátor Verizon dne 25. července 2016 oznámil, že plánuje zakoupit společnost Yahoo za 4,83 miliard dolarů. A tím pouze potvrzuje spekulaci z minulého týdne, která kolovala po celém světě. V tiskové zprávě poskytovatel internetových služeb uvedl, že Yahoo bude integrovaný s vyhledávačem AOL, který v loňském roce Verizon získal za 4,4 miliardy dolarů.

google-1017347_1280

Vypadá to, že Googlu se nákup startupu za 500 milionů dolarů vyplatil

Google v roce 2014 koupil méně známý londýnský startup zvaný DeepMind za více než 500 milionů dolarů, aniž by upřesnil, jak by mohla tato technologická společnost věnující se vývoji umělé inteligence zvýšit jeho tržby.

ebay-881309_1280

eBay získává SalesPredict. Snaží se být více jako Amazon

Strojové učení je v módě a eBay kupuje prostřednictvím akvizice startup jménem SalesPredict, což je vzdělávací modul používající historii objednávek k navrhování nových položek, které si pravděpodobně bude chtít zákazník koupit. Z marketingového hlediska pomůže společnostem cílit pouze na uživatele, u nichž je největší pravděpodobnost, že daný výrobek či službu zakoupí.

zar_lenses

Facebook se chce vyrovnat Snapchatu, oznámil akvizici aplikace MSQRD

Facebook oznámil před pár dny akvizici aplikace MSQRD, kterou všichni určitě znáte. Jedná se o takovou legrační blbinku, která je k nalezení na Snapchatu. V této aplikaci si můžete dát místo očí třeba srdíčka, na čelo roh jednorožce, zvracet duhu nebo můžete vypadat jako z hororu.

lulu

Badoo kupuje kontroverzní aplikaci Lulu

Internetová a mobilní seznamka Badoo jakoby v posledních měsících usnula na vavřínech. Pomalu se začíná probouzet, přičemž jedním z velkých kroků je koupě kontroverzní aplikace Lulu. Prostřednictvím aplikace mohou ženy anonymně hodnotit a recenzovat muže. Několikamilionovou základnu uživatelů si aplikace Lulu získala během několika málo měsíců.

blog-1445839772

Společnost Rockaway koupila druhý největší e-shop Mall.cz a srovnávač cen Heureka.cz za 5,4 miliardy korun

Investiční skupina Rockaway Capital dnes oznámila, že se dohodla na uzavření smlouvy o převodu 100% podílu ve společnosti Netretail Holding B.V., která provozuje internetové obchody Mall na trzích v České republice, Slovensku, Maďarsku, Polsku a Slovinsku a společnosti Naspers OCS Czech Republic s.r.o., provozující online srovnávače Heureka na českém a slovenském trhu. Dokončení transakce je podmíněno souhlasem regulátora.

echo_lockscreen

Microsoft tiše odkoupil další oblíbenou Android aplikaci

Microsoft tiše odkoupil Double Labs – tvůrce populární Android aplikace Echo Lockscreen Notifications. Aplikace slouží k přizpůsobení toho, co máte na obrazovce telefonu nebo tabletu, jakmile se zamkne.

Nahoru