Turecko zablokovalo v pátek nad ránem mikroblogovou síť Twitter. Podle premiéra Recepa Tayyipa Erdogana je sociální síť zhoubná a slouží k vyvolávání nepokojů v zemi.
Čínští uživatelé internetu jsou nyní povinni při nahrávání videa na jakýkoliv web udávat svá skutečná jména. Proč? Důvod je jasný. Tímto opatřením si Čína zařídí ještě lepší kontrolu toho, co její obyvatelé dělají na internetu.
Čínské sledování digitálních aktivit svých občanů je všeobecně známo. Avšak zůstávají otázky ohledně toho, na jaký obsah se zaměřuje pozornost vládních cenzur.
Čínská lidová republika dnes přijala nová pravidla týkající se používání Internetu. Toto opatření řeší také ochranu identity při používání Internetu, státem nařízeného filtrování informací ale také například spamu.
Začátkem listopadu začala v Rusku vznikat černá listina webů obsahujících dětskou pornografii, extremistický materiál a další nelegální obsah. Na tuto listinu byl nedávno zařazen i videoserver YouTube.com. Ten se dostal na černou listitu kvůli videím, která nabádala k sebevraždě.
Všimněte si ostrých diskuzí, když se začne mluvit o svobodě slova. Tento pojem mnohým zvyšuje tlak a předem na něj mají připraveno mnoho argumentů. Svoboda slova by měla být jedním ze znaků demokracie. Jakým způsobem je toto splněno si nechme na jindy...
Internet již není zdaleka svobodné médium, jak tomu bylo například v době jeho vzniku. Dnešní vlády a agentury mohou nahlížet co doma na webu děláte, jaké hledáte informace a s kým jste v kontaktu. Internet není cenzurován jen v zemích jako je Čína, nedávno byl v Anglii soudně zakázán přístup na portál Newzbin.com .