Štítek: Fotografie

gallery

Jak dostat svou fotku z Instagramu do muzea moderního umění

Známý malíř, grafik a filmový tvůrce Andy Warhol s oblibou říkal, že v budoucnu zažije každý svých 15 minut slávy. I díky Instagramu je to v dnešní době skutečně možné.

cigarety-02

Čech našel svou fotku na krabičce cigaret. Udělali z něj umírajícího kuřáka

„Kouření způsobuje mrtvici a zdravotní postižení,“ zní varující slogan na krabičce cigaret značky P&S. A právě pod tímto sloganem se nachází fotografie muže napojeného na hadičky, který je pravděpodobně v poslední fázi svého života.

graffiti-j

Nejdelší graffiti zeď na světě se nachází na Instagramu

Mnoho firem se na Instagramu snaží ukázat svou kreativitu, ale jen málo z nich zajde dál než ke kreativním fotkám. Některým se však podaří využít fotky ve tvaru dlaždic k velkolepým uměleckým dílům.

13895574_738952109576157_3632979436792510964_n

12letá dívka zabíjí zvířata a fotografiemi se chlubí na internetu

Zabíjet zvířata je velice bizarní koníček. Nicméně někteří lidé mu holdují, dokonce i 12letá dívka. Aryanna Gourdin se s vlastnoručně ulovenými zvířaty fotí a své úlovky sdílí na sociální síti Facebook. A sama prozradila, že nehodlá se zabíjením bezbranných zvířat skončit, protože ji to baví.

dnesnosimcover

DAYBYME: Mix z #dnesnosim #dnesjem #dnescestujem a #dnesobuvam

Dnes nosím snad není třeba představovat. Když mladý Slovák tuto stránku zakládal, ještě si neuvědomoval, jaký drží v rukou potenciál.

11

Australský radiolog vtipně přetváří fotky celebrit. Chce pomoci lidem s rakovinou

Australský radiolog jménem Mark Udovitch, který žije v Sydney, se každodenně setkává s pacienty nemocnými rakovinou. Připravil zajímavou kampaň s názvem Dry July, která má získat finanční prostředky pro lidi bojující s touto zákeřnou nemocí. V rámci kampaně začal vtipně přetvářet fotografie celebrit.

stormI

Pilot dokonale vyfotil bouři nad Tichým oceánem

Pilot a fotograf Santiago Borja vyfotografoval úžasný přírodní úkaz – bouři nad Tichým oceánem, když prolétal nad oblaky. Borja má rád tuto fotografii, která poukazuje na velikost a sílu blesků, stejně úžasné ale je, že nad bouří můžete letět, pozorovat ji, aniž byste se jí museli dotknout. Létání je někdy úžasné.

Istanbul-voda

OBRAZEM: Města v kapkách vody

Fotograf Dušan Stojančevič strávil 15 let fotografováním svých oblíbených měst velice originálním způsobem. Barcelonu, New York a Bělehrad totiž nafotil v kapkách vody. Tyto makrofotografie působí úchvatným dojmem. Vypadá to, jako byste se na jednotlivá místa dívali do kouzelné křišťálové koule.

whales-dolphins-sea-animal-photography-marine-life-christopher-swann-10

OBRAZEM: Strávil 25 let fotografováním delfínů a velryb. Vzniklo něco úžasného!

Christopher Swann strávil 25 let fotografováním delfínů a velryb. Jak můžete vidět na fotografiích, tento britský fotograf vytvořil sérii unikátních fotografií odkrývajících část krás podmořského světa. Podívejte se na jeho fotografie. Zejména u fotografií velryb si člověk uvědomí, jak je ve skutečnosti malý…

image

Jak si nevidomí prohlíží fotky na Facebooku?

Kdybyste se zeptali nějakého zaměstnance Facebooku, co jim přitahuje nejvíc uživatelů, s největší pravděpodobností by vám řekli, že fotky. Je těžké si představit Facebook bez fotek – a co teprve Instagram, který Mark Zuckerberg také vlastní. Pro miliony nevidomých po celém světě je to však realita.

raw-childhood-without-electronic-devices-niki-boon-new-zealand-3

Příroda, smích a dobrodružství: Maminka zachytila radostný život svých dětí bez technologií

Střední a starší generace zažila ještě dětství bez technologických vychytávek moderní doby. Sociální sítě jako Facebook, Instagram či Twitter neexistovaly. Chytré telefony s nespočetným množstvím aplikací byly pouze vizí daleké budoucnosti. A když jste chtěli jít s někým ven, museli jste mu zapískat pod okny anebo zazvonit na zvonek u dveří. Nicméně dnešní doba je zcela jiná a děti komunikují především prostřednictvím internetu anebo mobilního telefonu.

how-alcohol-affects-people-mood-wine-project-marcos-alberti-19-570768f30b052__880

OBRAZEM: Podívejte se na fotografie, co udělají s lidmi 3 skleničky vína

O alkoholu je známo, že dělá lidi veselejšími. A právě toho se ujal i brazilský fotograf Marcos Alberti, který se pokusil zachytit lidi, jak vypadají po 1, 2 a 3 skleničkách vína. Na posledních fotografiích tak můžete vidět, jak se po vypití 3 skleniček cítí lidé mnohem šťastnější. Je smutné, že k tomu, aby byli lidi šťastní je potřeba alkohol.

Nahoru