Žijeme v době, kdy už není s podivem, že pracujete na internetu. Nemusíte k tomu být ani zakřiknutým jedincem, který je naprosto asociální a je naplněn pouze životem ve virtuální realitě. Programování naopak nabírá na síle a stává se čím dál populárnější. Svět internetu se pomalu začíná virovnávat tomu skutečnému a je třeba se v něm umět náležitě orientovat. Kdy jindy s tímto „uměním“ začít, než v dětském věku? Tuto myšlenku zastávají dvě češky, které vyvinuly vzdělávací program pro děti s názvem makeITtoday.
Codeacademy je s námi už dva roky. Za tu dobu se startup stal téměř synonymem pro online vzdělávání v oblasti kódování a naučil kódovat již více než 24 milionů uživatelů. Teď poprvé za svou existenci provedl výraznou změnu designu. Jak se vlastně úspěšnému newyorskému startupu daří?
Zkratka HTML značí strukturovaný “jazyk”, ve kterém mohou být tvořeny webové stránky – skládá se ze značek (tag) a samotného obsahu a je srozumitelný hlavně pro prohlížeče a pochopitelně i…
Atribut HTML kódu popisující netextový prvek (například obrázek) na stránce. Je to náhradní text za obrázek, který se zobrazí uživatelům, kteří nemohou nebo nechtějí zobrazovat v prohlížeči obrázky. ALT text…
Odkaz je vždy v podobě nějakého textu či obrázku na stránce na který lze kliknout – uživatel se po kliknutí přemístí zpravidla na jinou stránku neb vyvolá nějakou akci. Hyperlinky…
Odjakživa bojuje s Pandami a Tučňáky. Nemá rád SEOmaty. A jeho zase moc nemilují SEO šamani z Webtrhu. Na kouzla příliš nevěří. Věří pouze v dobré SEO (protože SEO je dobro)….
Pokud toužíte po působivém webdesignu, chce to něco víc než jen naplácat vizuálně atraktivní obrázky na jednu stránku. A k tomu, abyste působivé elementy oživili a dali jim nějakou formu, potřebujete značné množství HTML kódu.
CSS (Cascading Style Sheets) neboli kaskádové styly je jazyk sloužící pro naformátování HTML dokumentů. Jedná se vlastně o kolekci metod, kterou upravujeme grafickou podobu stránek. Hlavním smyslem je umožnit návrhářům…
Ajax je relativně mladá technologie, která slouží pro vývoj interaktivních webových aplikací, které mění svůj obsah, aniž by se znovu načítali. Tuto technologii můžete pozorovat například na stránkách Facebooku nebo…
Tetování není jen pro dospívající, kteří chtějí udělat něco rebelského. Ale dříve, než si vyhrnete rukáv, abyste si nechali nakreslit vlastní obrázek, podívejte se pro inspiraci na několik následujících obrázků.
Službu Snapito.com využijí zejmén webový vývojáři, kteří potřebují udělat screen celého webu, jež je scrollovací (tzn. se vám nevejde na obrazovku). Jednou z možností je natípat celý web po částech. Tedy udělat několik výřezů. To je však zcela neefektivní postup. Jak tedy udělat onen obrázek daného webu?
Některým vývojářům občas může připadat, že nekonečná práce na stejném kódu je trochu nudná. No a získání znalostí nových programovacích jazyků/dovedností a IT nástrojů je nezbytné, pokud chcete zůstat v kontaktu s rychle se měnícím technologickým světem. Ale vědět, co je vhodné se naučit, není vždy zřejmé. Váš čas na tomto světě je omezený a nikdy se nemůžete stihnout naučit všechno. Je tak třeba zaměřit se tím správným směrem.
Citace jsou často velice důležité části vašeho článku. Jsou také nejvíce sdílené ve všech možných příspěvcích a prezentacích. To je důvod, proč noviny a významná média přizpůsobují styl blokových citací tak, aby vynikly. V tomto článku si ukážeme, jak přizpůsobit styl citací ve WordPressu.
Existuje mnoho věcí spojených s Googlem, které jsou pozoruhodné. Vzhledem k velikosti společnosti je to docela samozřejmé. Je však potom velmi těžké vybrat ty nejpozoruhodnější. O mnohých faktech si mluví, s některými se setkáváme denně, takže si je ani neuvědomujeme.
Absolventi vysokých škol se právě připravují na vstup do skutečného života. Jakými digitálními dovednostmi by (bez ohledu na obor) v dnešním technologickém světě měli oplývat?
Pocit, kdy jde nuda stranou a přichází ambice vytvořit něco velkého, je to nejlepší, co může uživatele při brouzdání internetem potkat. Většinou je tím tvorba webových stránek. Pokud si najdete bezplatný hosting a doménu třetího řádu, vše je v pořádku. V okamžiku, kdy si ale stáhnete šablonu, už se nejedná o tvorbu stránek.
Dříve, než se pustíme do samotného tématu, bychom si měli objasnit pojem ústřední postavy - webmastera. Existuje totiž mnoho definic a mnoho vysvětlení této “hodnosti”. Každopádně se však můžeme shodnout, že webmasterem je někdo, kdo má souvislost s webovou stránkou...
V dnešním pokračování, pátečního článku, o webovém standardu HTML5, si ukážeme pár dalších, zajímavých příkladů využití této technologie. Jděte s dobou a při tvorbě nových webových stránek využívejte standardu HTML5!