Štítek: Hyperloop

hm-sec3-left

Hyperloop z Brna do Prahy? Už se o tom jedná

V roce 2013 Elon Musk představil futuristický způsob přepravy, který by mohl cestu z Brna do Prahy zkrátit z několika hodin na několik minut. Z tohoto důvodu začali brněnští politici jednat s jednou ze společností, která se snaží o realizaci konceptu.

Hyperloop-One-Full-Width-1020x396

Hyperloop One otvírá jako první na světě Hyperloop továrnu

Dvě společnosti Hyperloop (Hyperloop One a Hyperloop Technologies) mezi sebou bojují, protože obě chtějí jako první zrealizovat futuristický vysokorychlostní dopravní koncept. A nyní udělala společnost Hyperloop One krok vpřed, neboť na severu Las Vegas v Nevadě otevírá první továrnu velkou jako dvě fotbalová hřiště.

26419073854_dc11238c8a_o

Hyperloop One: Z Helsinek do Stockholmu za méně než 30 minut

Projekt Hyperloop je velice skloňovaným tématem, kolem kterého visí spousta otazníků. Kolik bude stát? Kde bude vybudován? Jak rychle se bude cestovat? Opravdu tak rychle? Kdo bude ten šťastný, aby se projel jako první? Hyperloop One, startup založený v Los Angeles, se snaží realizovat vizi Elona Muska. A nyní přichází s odpověďmi na některé výše uvedené otázky.

Hyperloop_all_cutaway

Rusko zvažuje projekt Hyperloop, který by propojil Moskvu s Petrohradem

„Rusko je technologicky připravené k zahájení tak velkého projektu jako Hyperloop, který se snaží do praxe uvést podnikatel Elon Musk,“ řekl k plánům ruský ministr dopravy Maxim Sokolov v polovině května na tiskové konferenci v jižním ruském městě Soči.

SpaceX Hyperloop Pod Competition Design Weekend

Elon Musk plánuje vývoj elektrického letadla

Minulý týden se uskutečnilo pod záštitou společnosti SpaceX udílení cen soutěže Hyperloop Pod Competition. Několik slov zde pronesl i největší vizionář současnosti Elon Musk a poodhalil tak své další plány…

o-HYPERLOOP-facebook

Ultra rychlá přeprava lidí Hyperloop se už pomalu začíná stavět, kapsle se bude pohybovat rychlostí až 1300 km/h

Příští měsíc by měla být zahájena stavba testovacího okruhu dopravního systému Hyperloop. Měla by to být uzavřená pneumaticky poháněná rychlodráha, kde se speciální kapsle budou pohybovat rychlostí až 1300 km/h.

Hyperloop – rychlá přeprava potrubím

Hyperloop – rychlá přeprava potrubím

V pondělí večer kalifornský podnikatel Elon Musk představil svůj projekt Hyperloop. Podle tohoto nového způsobu dopravy by více než 600km dlouhá cesta z New Yorku do San Franciska trvala necelou půlhodinu. Dnešním supermoderním vlakům by přitom tato cesta nejméně hodinu a půl.
Nahoru