Štítek: Inovace

Caterpillar-Train-1020x530

Vyvýšené vlaky budou jezdit nad silnicemi, a tak neomezí provoz

Inženýři indické železnice nedávno vyhráli soutěž MIT se svými plány na vyvýšené vlaky zvané Caterpillar Train (cTrain), které mají představovat novou éru hromadné dopravy. Navržený koncept je reakcí na desetiletou otázku, jak efektivně integrovat hromadnou dopravu do městského prostředí, aniž by nedocházelo k dopravním zácpám.

mosha01

Thajský chirurg vytvořil obří protézy pro zraněné slony

Therdchai Jivacate je chirurg a vynálezce, který během své kariéry vyrobil už více než 20 tisíc kusů protéz. Zpočátku pomáhal chudým lidem a malým zvířatům, jako jsou kočky, psi a ptáci. Nicméně v posledních letech začal řešit náročnější problém, a to výrobu protéz dostatečně velkých a odolných, aby umožnily zmrzačeným slonům opět chodit.

tesla-model-3

V Norsku po roce 2025 nekoupíte auto se spalovacím motorem

Norsko, které je na ropu zrovna dost bohaté, bude nejspíš první zemí, která kompletně zakáže auta se spalovacími motory. Na benzin ani naftu se už jezdit nebude.

eskin

Japonští vědci vyrobili e-kůži

Představte si, že jednoho dne budete mít na ruce místo chytrých hodinek tenký senzor, který vám ukáže čas, tělesnou teplotu nebo tep srdce. Jo a taky příchozí zprávy a další věci. V Japonsku už na tom pracují.

batte

Tesla má konkurenci. Americká vláda vyvíjí revoluční baterii

Nedávno jsem vás informovali o dalším převratném produktu společnosti Tesla a to sice baterii Powerwall. Nyní na veřejnost pronikla informace, že se americké vládní agentuře ARPA-E podařilo vyvinout revoluční produkt…

logo_altron

ALTRON získává poloviční podíl v úspěšném startupu BrandCloud

Společnost ALTRON funguje už od roku 1991, zpočátku se společnost zaměřila na prodej a servis záložních zdrojů a výstavbu datových center, postupně se portfolio společnosti začalo rozšiřovat a spolu s expanzí na další evropské i mimoevropské trhy začala společnost také nabízet služby a řešení v oblasti infrastruktury datových center včetně mobilních DC, mikrodatových center, konzultačních služeb a komplexní správy datových center.

Cranfield-University-Nano-Membrane-Toilet

Tento záchod dokáže přeměnit lidský odpad na energii

Je neuvěřitelné a zároveň smutné, že v dnešní době existuje několik milionů lidí po celém světě, kteří stále nemají přístup k bezpečným a hygienicky nezávadným toaletám. A právě toto se vědci z Velké Británie rozhodli změnit a navrhli speciální, levný, suchý a energii produkující záchod, který budou moci jako první otestovat obyvatelé Ghany. Tento záchod navíc získal ocenění Cleantech Innovate.

tesla-drive-unit-889x807

Tesla pracuje na novém elektrickém motoru, který by měl vydržet až 1 milion mil

Společnost Tesla pracuje na vývoji nového motoru, díky kterému vydrží lidem bez zásahu mechanika ještě mnohem déle. Na podobném projektu pracovali také inženýři z Kalifornské společnosti, akorát s tou vyjímkou, že životnost motoru je ,,pouhých“ 260 000 km.

IMG_8345_1__1_

Moderní nemocniční lůžka od společnosti Linet Group dobyla celý svět

Moderní nemocniční lůžka zachraňují životy pacientům a napomáhají k jejich rychlejší rekonvalescenci. Obchod s těmito zařízeními je ve světě velmi výhodným a výnosným byznysem. Hlavní roli hraje v této branži v Evropě Zbyněk Frolík a jeho Linet Group, jenž patří k největším tuzemským příjemcům peněz z evropských fondů.

dreamcheaper_small

DreamCheaper nabízí rezervace za velmi nízkou cenu, rezervační portály ho za to nenávidí

Berlínský startup DreamCheaper byl doposud docela nenápadný a neznámý, ale v poslední době pěkně rozvířil vody a vypadá to, že má šanci stát se opravdu nezapomenutelným. Pro uživatele pozitivně, pro rezervační portály v tom negativním slova smyslu. Není se čemu divit, DreamCheaper si totiž klade za cíl, aby zákazníci nikdy zbytečně moc neplatili za hotelový pokoj.

7867268

Nové modely vozů Volvo se umí řídit samy

Auto, které se bude řídit úplně samo a vy si budete moci řešit během jízdy své vlastní záležitosti. Přesně takové bude nové Volvo, které bude vysláno do kolon ve švédském Goteborgu. Právě takto chce řešit automobilka kolony, jež znepříjemňují život nejen místním obyvatelům. Jak tedy vypadá takové auto řízené samo sebou?

streamUvodka

Stream.cz je teď více internetovou televizí

Pokud jste včera zavítali na Stream, jistě jste si všimli, že se představil v úplně novém světle. A jak to tak s novými inovacemi bývá, bude zase chvíli trvat, než si na to uživatelé zvyknou. Změny totiž proběhly poměrně dost od základů.

Nahoru