Štítek: Island

island

HOAX: Ne, vláda vám nezaplatí za to, že si vezmete Islanďanku

Po internetu se v posledních dnech šíří takový moc hezký hoax a uchytil se i v Česku. Narazit jste na něj mohli například ve skupině Cestování, spolucestování, cestovatelská seznamka.

sea-1168346_1280

Kostarika funguje už více než 76 dní na elektřině pouze z obnovitelných zdrojů

Potlesk pro Kostariku. Tento středoamerický národ funguje na elektřině čistě z obnovitelných zdrojů energie už více než 76 po sobě jdoucích dní. Tím navazuje na předchozích 150 dní, kdy fungovala pouze na geotermální a hydrotermální energii. A v loňském roce tato země vyráběla elektřinu bez použití fosilních paliv neuvěřitelných 300 dní.

Star-Wars-Rebels-Kanan-Darth-Vader

Darth Vader bude mít v hlavním městě Islandu svou ulici

Star Wars, úspěšná série sci – fi snímů, zažívá v poslední době „boom“. Dokončování nové epizody Síla se probouzí se pomalu, ale jistě chýlí do prosincového finále, zanedlouho bude mít sága své místo v Disneylandu a nyní má dokonce svou vlastní ulici.

wowair

Z Ameriky do Evropy letadlem za 99 dolarů

Před mnoha lety si fanoušci sci-fi bláhově mysleli, že v roce 2015 už budeme mít létající auta, která bude každý využívat podle své potřeby. Nemáme. Ale přesto letošní rok přinesl velké překvapení v oblasti letecké dopravy. Jedna letecká společnost nám přináší lety přes velkou louži za 99 dolarů.

police-instagram-logreglan-reykjavik-iceland-18-605x605_zps95067cbb

OBRAZEM: Islandská policie má vlastní instagramový účet plný fotek ze služby

Islandská policie přišla s velmi pozoruhodným nápadem, jak se přiblížit veřejnosti. Založili si účet na Instagramu a denně na něj publikují fotky ze služby z jeijch běžného dne. Samozřejmě, že sem tam také přidají nějaké vtipné foto, které jenom dokresluje to, že policisté jsou také lidmi a mají i smysl pro humor.

sunset-over-beautiful-landscape-of-iceland

Video plné života: Po zhlédnutí si sbalíte kufry a vyrazíte na Island

Otázku „jak zvýšit cestovní ruch“ si pokládá většina zemí. Otázkou je, které země si ale položí otázku: „Jak cestovní ruch zvýšit účinně?“ Island to udělal určitě. Jak to můžu tvrdit s takovou jistotou? Stačí se podívat na video „Inspired by Iceland“, které je plné kouzelné islandské přírody, usměvavých Islanďanů a hlavně plné života.

Nahoru